banner333

banner309

Çimen'den, 29 Ekim Mesajı !

Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı Ercan Çimen; “Cumhuriyet Bayramı hediyemiz bu yıl ‘Sadak Barajı' olmuştur, kutlu olsun.” dedi.

Siyaset 26.10.2013, 16:46 26.10.2013, 21:54
Çimen'den, 29 Ekim Mesajı !
banner400

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane’ye en güzel ve anlamlı Cumhuriyet Bayramı hediyelerinden birinin şehrin en büyük hayal projelerinden biri durumundaki ‘Sadak Barajı’ olduğunu ifade ederek,”Sadak Barajı’nın tamamlanarak su tutmaya başlaması Gümüşhane’ye verilmiş en güzel Cumhuriyet Bayramı hediyesidir. Çok kısa bir sürede tamamlanarak Cumhuriyetin 90. kuruluş yıl dönümüne yetiştirilen Sadak Barajı yeni Türkiye’nin abidevi anıtlarından biri olarak milletimizin övünç vesilesi olacaktır. Cumhuriyeti kutlamak işte böyle olur.”dedi.

Çimen, Türkiye’nin geçmişte farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, büyük bir hoşgörü medeniyetinin mirasçısı olduğunu da belirterek, Türkiye'nin Cumhuriyetin 100. yılı hedeflerine birbirini kardeşçe kucaklayarak, sımsıkı kenetlenerek, el ele, gönül gönüle ve süratle ilerleyeceğini ifade etti.

Başkan Çimen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında,

Cumhuriyet Bayramını, Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümünde, aydınlık bir geleceğe ilham verecek bir coşkuyla kutladıklarını ifade etti.

SADAK BARAJI ve ÜNİVERSİTEMİZİN BÜTÇESİ HÜKÜMETİMİZİN ŞEHRİMİZE HEDİYESİDİR.

Türkiye için bir dönüm noktasını ifade eden Cumhuriyet Bayramı'nın, millet için her geçen gün daha büyük bir önem kazandığını belirten Çimen, mesajında şehirde son 1o yıl içerisinde gerçekleştirilen dev yatırımlarla hayata geçirilen kalkınma hamlesinin önemine vurgu yaptı. Gümüşhane’ye en güzel ve anlamlı Cumhuriyet Bayramı hediyelerinden birinin şehrin en büyük hayal projelerinden biri durumundaki ‘Sadak Barajı’ olduğunu ifade eden Başkan Çimen, “Sadak Barajı’nın tamamlanarak su tutmaya başlaması Gümüşhane’ye verilmiş en güzel Cumhuriyet Bayramı hediyesidir. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile barajın temelini atan Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ve eski Milletvekilimiz Sayın Yahya Doğan’a bu vesile ile Gümüşhane halkı adına bir kez daha derin şükranlarımı ifade etmekten büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Çok kısa bir sürede tamamlanarak Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümüne yetiştirilen Sadak Barajı yeni Türkiye’nin abidevi anıtlarından biri olarak milletimizin övünç vesilesi olacaktır. Öte yandan, şehrimizin medarı iftiharı durumunda olan ve 13 bin öğrenci kapasitesi ile bölge üniversiteleri içinde gıpta ile izlenen üniversitemizin bu yılki bütçe rakamları da AK Parti Hükümeti’nin Gümüşhane’ye verdiği önem açısından takdire şayandır. Cumhuriyeti kutlamak işte böyle olur. İnşallah cumhuriyetimizin yüzüncü yıldönümü olan 2023’te çok farklı bir Türkiye ve marka kent hedeflerini tutturmuş bir Gümüşhane’de yaşamanın mutluluğuna ulaşacağız.”dedi.

CUMHURİYETİMİZ ÇOK AĞIR BEDELLER ÖDENEREK KAZANILMIŞTIR.

Mesajında, "Eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz, hepimizin gözbebeği durumundadır." ifadelerine yer veren Çimen, Cumhuriyetin çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir istiklal mücadelesinin ardından kurulduğunu hatırlattı. Cumhuriyeti korumak, ecdadın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletin her bir ferdinin, bugün de aynı ruh, kararlılık ve özveriye sahip olduğunu vurgulayan Çimen, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir" dedi.

100. YILDAKİ HEDEFLERİMİZE SÜRATLE KOŞUYORUZ.

Mesajında birlik vurgusu da yapan Başkan Çimen, özetle şunları söyledi:

"Türkiye'nin aydınlık bir geleceğe adım adım yürüdüğü bir dönemde, bir olarak, birlik olarak, milletimiz için bu toprakları vatan kılan değerlere sonuna kadar sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz. Hiçbir gücün, hiçbir kötü niyetin, hiçbir kirli emelin bizi yolumuzdan döndürmesine izin vermeyeceğiz. Hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünde, Türkiye'yi demokrasisiyle, hukuk devleti normlarıyla, insan hak ve hürriyetleriyle, ekonomisiyle, sanayisiyle, eğitim düzeyiyle dünyanın en ileri, en gelişmiş, en müreffeh ülkelerinden biri haline getirmektir. İnanıyorum ki, geçmişte farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, büyük bir hoşgörü medeniyetinin mirasçıları olan bizler, birbirimizi kardeşçe kucaklayarak, birbirimizle sımsıkı kenetlenerek, el ele, gönül gönüle 100. yıl hedeflerimize doğru süratle yol alacağız. Cumhuriyetimizin kazanımlarının her geçen gün daha da arttığı, demokrasimizin daha da güçlendiği bir dönemde, Cumhuriyetimizin 90. Yılını idrak etmekten büyük bir mutluluk duyuyor, bütün vatandaşlarımın bu büyük bayramını yürekten kutluyorum."

 


Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50