banner333

banner309

Çanakçı ve Örenkale’nin sorunu meclis gündeminde

Tahsin Tarhan Çanakçı ve Örenkale’de yaşanan kanalizasyon sorununu meclis gündemine taşıdı

Şiran 11.06.2021, 10:23
Çanakçı ve Örenkale’nin sorunu meclis gündeminde
banner400

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, memleketi Gümüşhane’nin sorunlarına bir kez daha sahip çıktı. Şiran ilçesine bağlı Çanakçı ve Örenkale’nin uzun yıllardır yaşadığı kanalizasyon sorununu Meclis Gündemine taşıyan Tahsin Tarhan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplaması istemiyle bir soru önergesini TBMM Başkanlığına sundu.

“Kanalizasyon sorunu halk sağlığını tehdit etmektedir”

Tarhan, Çanakçı ve Örenkale’de 90 hanenin kanalizasyon bağlantısı olmadığına ve bölgeden geçen derelerde yaşanan ıslah sorunlarına dikkat çekti ve özellikle yaz aylarında artan kokunun, dereye ulaşan atık suyun halk sağlığını tehdit ettiğini söyledi.

Tahsin Tarhan, “Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların Anayasal ödevidir. Bölgede yaşanan kanalizasyon sorunu giderek artan kokusuyla da alarm veriyor. Tarhan bilim adamlarından da görüş aldıklarını açıkladı ve fosseptik çukurları nedeniyle ve ıslah edilmemiş dereler nedeniyle H2S adlı gazın oluştuğunu bu gaza yüksek dozda maruz kalmanın da insan sağlığı açısından ölümcül risk teşkil ettiğine dikkat çekti.

Çanakçı ve Örenkale’nin sorunu meclis gündeminde

Tarhan, “Çanakçı ve Örenkale’de yaşayan vatandaşımızın sorunlarının çözümü için konuyu Meclis gündemine taşıdık. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a kanalizasyon yapımı ve derelerin ıslah edilmesi ile ilgili sorularımızı yönelttik. Biz bu işin takipçisi olacağız” dedi

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Temmuz 2024
İmsak 03:14
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:30
Akşam 19:55
Yatsı 21:35