banner333

banner309

Kelkit'te Müzikle Hastalara Moral Depoluyorlar

Sağlık 20.06.2022, 22:16
Kelkit'te Müzikle Hastalara Moral Depoluyorlar
banner400

Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü İlk ve Acil Yardım programı öğrencileri Kelkit Devlet Hastanesi Diyaliz Polikliniği’nde hemodiyaliz tedavisi alan hastalara gönüllü olarak müzikle terapi uyguluyorlar.

Müzik enstrümanlarıyla birlikte Kelkit Devlet Hastanesi Diyaliz Polikliniği’nde bulunan öğrencilerimiz hastalarla birebir ilgilenip onlara moral veriyorlar.

Kelkit SHMYO Müdürü Doç. Dr. Canan Sancar Özkök amaçlarının diyaliz hastalarına moral vermek olduğunu belirterek; “Buradaki etkinliğimizin amacı hastalara moral, motivasyon vermek. Birçok hastalığın müzikle yenilebileceğini düşünüyoruz. Bir nebze olsun buradaki rutini değiştirmek ve hoş zaman geçirmelerini istedik. Bu etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Özkök, ayrıca Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Hatice Demirağ, Bölüm Koordinatörü Öğr. Gör. Aynur Cin ile Kelkit Devlet Hastanesi yöneticilerinden Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Mücella Dinç’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Eylül 2023
İmsak 04:43
Güneş 06:07
Öğle 12:18
İkindi 15:40
Akşam 18:20
Yatsı 19:38