banner333

banner309

Eticaret

Kelkit'te Müzikle Hastalara Moral Depoluyorlar

Sağlık 20.06.2022, 22:16
Kelkit'te Müzikle Hastalara Moral Depoluyorlar

Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü İlk ve Acil Yardım programı öğrencileri Kelkit Devlet Hastanesi Diyaliz Polikliniği’nde hemodiyaliz tedavisi alan hastalara gönüllü olarak müzikle terapi uyguluyorlar.

Müzik enstrümanlarıyla birlikte Kelkit Devlet Hastanesi Diyaliz Polikliniği’nde bulunan öğrencilerimiz hastalarla birebir ilgilenip onlara moral veriyorlar.

Kelkit SHMYO Müdürü Doç. Dr. Canan Sancar Özkök amaçlarının diyaliz hastalarına moral vermek olduğunu belirterek; “Buradaki etkinliğimizin amacı hastalara moral, motivasyon vermek. Birçok hastalığın müzikle yenilebileceğini düşünüyoruz. Bir nebze olsun buradaki rutini değiştirmek ve hoş zaman geçirmelerini istedik. Bu etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Özkök, ayrıca Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Hatice Demirağ, Bölüm Koordinatörü Öğr. Gör. Aynur Cin ile Kelkit Devlet Hastanesi yöneticilerinden Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Mücella Dinç’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar (0)
18
açık
Namaz Vakti 07 Temmuz 2022
İmsak 02:55
Güneş 04:51
Öğle 12:32
İkindi 16:30
Akşam 20:03
Yatsı 21:50