banner333

banner309

Taksiciler: Yeni Sanayi Trabzon Yolu Üzerinde Olsun

Gümüşhane kent merkezinde uzun yıllardan beri taksicilik yapan ve Gümüşhane Taksiciler Kooperatifi Başkanı olan Emre Pezük, ticari taksi esnafının yeni sanayi sitesinin mutlaka Trabzon yolu güzergahında olması gerektiği konusunda fikir birliği içerisinde olduğunu söyledi.

Gümüşhane 17.09.2022, 12:47
Taksiciler: Yeni Sanayi Trabzon Yolu Üzerinde Olsun
banner400

Pezük, yeni sanayi sitesinin yapılacağı yerle ilgili gerek yerel basın gerekse sosyal medyada yapılan haberlerden sonra Gümüşhane Taksiciler Kooperatifi olarak üyelerinin çoğunluğuyla sanayi sitesinin yeriyle ilgili görüşmeler yaptığını söyledi.

Ticari taksi şoförlerinin yeni sanayi sitesinin yerinin mutlaka Trabzon yol güzergahında olması gerektiği konusunda görüş birliği içerisinde olduğunu kaydeden Pezük, çevre yolunun açılmasının bile trafik sorununu çözmediğini, mesai giriş ve çıkış saatlerinde Ali Beylerden Gümüşhane Belediyesi önüne kadar araç kuyruğu oluştuğunu belirterek, sanayi sitesinin konumunun Pirahmet olması durumunda şehir trafiğinin daha da tıkanacağını savundu.

Pezük, açıklamasında şunları söyledi: “Sosyal medyada mikro bölgecilik nedeniyle İkisu bölgesi istediği beyan edilse de ben Yeniköylü bir esnaf olarak şehri bir bütün görmek gerektiğini ve sanayinin de İkisu bölgesine yapılması gerektiği kanaatindeyim. Yeni polemik oluşturarak sürece balta vurmak isteyen ve aslında bir öneri mekanizması olan kent konseyi STK olduğunu beyan ederek süreci değiştirmeye çalışmaktadır. Bu durum biz taksici esnafını mağdur edeceği aşikardır. Şehrin önünü açmak için çaba harcayalım. Bu şehir tüm köyleri ile bir bütündür. Böyle de kabul edilmelidir.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:27
Akşam 20:03
Yatsı 21:52