banner333

banner309

Okul Bahçeleri Rengârenk Oyun Alanlarına Dönüşüyor

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını okul bahçelerine taşıyor.

Eğitim 28.09.2022, 10:57
Okul Bahçeleri Rengârenk Oyun Alanlarına Dönüşüyor
banner400

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını okul bahçelerine taşıyor.

Çocukların fiziksel, ruhsal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla okulların bahçelerinde oluşturan alanlar geleneksel çocuk oyunlarını öğrencilerle buluşturuyor.

Eğitim kalitesi ve standardını daha iyi noktaya taşımak için İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, İl ve İlçelerimizdeki tüm İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim okullarımızın bahçelerine soğuk yol çizgi boyası ile geleneksel oyun çizgilerini çizdirerek en kısa zamanda tamamlanacağını, oyun sahasında bir yandan keyifli anlar yaşayan çocuklar, diğer taraftan gelenekselleşen oyunlarımızdan olan sek sek, köşe kapmaca, yağ satarım bal satarım, körebe gibi oyunlarla tanışma fırsatı yakalayacaklar.

Geleneksel oyunları okul bahçelerine taşıyarak çocuklarla buluşturduklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, oyun çizgileri tamamlanan Aysın Rafet Ataç İlkokulunu ziyaret ederek, çocuklarla birlikte geleneksel oyunlar oynayarak keyifli anlar yaşayan çocukların mutluluğunu ortak oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci’nin katıldığı oyunda neşeli anlar yaşayan çocukların heyecanı görülmeye değerdi. Çocuklar okulun bahçesinde oluşturulan oyun sahasından memnun olduklarını ifade ettiler.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53