banner333

banner309

Minikler Sergi Düzenleyerek Çevrenin Sesine Kulak Verdi

Şehit Murat Akçay Anaokulu minik öğrencilerinin çevreye olan hassasiyeti büyük takdir topladı.

Eğitim 03.06.2022, 23:40
Minikler Sergi Düzenleyerek Çevrenin Sesine Kulak Verdi
banner400

Şehit Murat Akçay Anaokulu minik öğrencilerinin çevreye olan hassasiyeti büyük takdir topladı.

Şehit Murat Akçay Anaokulunda eğitim gören 4 yaş A ve 5 yaş C grubu öğrencileri geri dönüşüme dikkati çekmek amacıyla geri dönüşüm malzemelerinden hazırladıkları ürünleri sergilediler.

Şehit Murat Akçay Anaokulu Müdür Yardımcısı Burcu Orak, 4 Yaş A Sınıfı öğretmeni Özlem Yılmaz ve 5 Yaş C sınıfı öğretmeni Ayşegül Çalış’ ın ortaklaşa yürüttükleri “Çevrenin Sesine Kulak Ver!” projesi yıl boyunca yapılan etkinlikleri sergilendi.

 “Çevrenin Sesine Kulak Ver!” sloganıyla yola çıkılan projede, her ay ele alınmak üzere hayvanlar, doğal afetler, tüketim alışkanlıklarımız, yenilenebilir enerji kaynaklarımız, atık-çöp ve geri dönüşüm, ormanlarımız ve çevre kirliliği temaları belirlenerek sınıf içinde ve okul dışında çeşitli etkinlikler yapılmıştır. Proje ile 3-6 yaş arasındaki çocuklarımıza çevreyi daha iyi tanımalarını sağlamak, doğa sevgisini ve çevreyi koruma bilincini kazandırmak amaçlanmıştır. Ayrıca doğa için zararlı atıkların toplanması, toplanan atıkların geri dönüştürülerek farklı materyaller yapılması, kış mevsiminde yiyecek bulamayan hayvanlar için yemlikler tasarlanması, tüketim alışkanlıklarımıza dikkat çekerek enerji kaynaklarımızın verimli kullanımına teşvik edilmesi vb. gibi etkinliklerle küçük yaşlardan başlayarak sürdürülebilir bir yaşam için farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır.

Sergiye İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Musa Uncu, şube müdürü Oltan Balyemez, okul müdürü Tahir Aslan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49