banner333

banner309

Erdal Kurt, Şiran’da kabul görüyor

Şiran’da aday adaylığı için İYİ Parti’den ismi ön plana çıkan Ankara Gümüşhaneli İşadamları Derneği (GİAD) Kurucu Başkanı ve halen Genel Başkanlığını yürüten Erdal Kurt Şiran’da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Siyaset 08.11.2023, 09:47
Erdal Kurt, Şiran’da kabul görüyor
banner400

31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için siyasi partiler hazırlıklarını son hızla sürdürürken, partilerin aday adayları da kamuoyuna ardı ardına adaylıklarını açıklıyor.

Şiran’da aday adaylığı için İYİ Parti’den ismi ön plana çıkan Ankara Gümüşhaneli İşadamları Derneği (GİAD) Kurucu Başkanı ve halen Genel Başkanlığını yürüten Erdal Kurt Şiran’da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 
Uzun yıllar Ankara’da ikamet eden ve yaptığı hizmetlerle hepimizi gururlandıran Kurt, Başkent’te Gümüşhanelilerin adeta eli-kolu, her sorununda ilk çaldığı kapı oldu.


Ülkemizin her köşesindeki hemşerileriyle çok sağlam bir gönül bağı olan Erdal Kurt, hizmetlerini bir üst noktaya taşımak ve kendisini bu günlere taşıyan Şiran kimliğini taçlandırmak amacıyla 31 Mart’ta yapılacak seçimler için İYİ Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı olmaya hazırlanıyor.

 
Gümüşhane ve memleketi Şiran ile bağını hiç koparmayan Kurt, son 3 yıldır tamamen Şiran’a yerleşti. Bu süreçte Şiran’ın fotoğrafını daha net çeken ve Şiran’a neler yapılabileceğini planlayan Erdal Kurt’un Belediye Başkanlığı adaylığı düşünmesi ise bir anda alınmış bir karardan ziyade uzun istişareler ve hemşehrileriyle aldığı ortak bir karar diye biliniyor.
Kurt resmi bir açıklama yapmasa da; aylardır hatta yıllardır hazırlıklar yaptığına, Şiran için öncelikleri belirlediğini ve projeler hazırladığı biliniyor. 
Ayrıca, Kurt’un planladığı projeleri en hızlı şekilde hayata geçirmek için ön çalışmalarını da yaptığı, dost çevresine konuşulan konular arasında.
Her fırsatta Şiran’ın ilimizin ve bölgenin kalkınması için stratejik bir öneme sahip olduğuna vurgu yapan ve her platformda bunu dillendiren Erdal Kurt’un bu düşünceleri Şiran halkı tarafından benimsenmiş durumda.
Konuyla alakalı görüşlerini aldığımız Şiranlılar ise, “Erdal Kurt her gönüle dokunmuş bir isim. Bundan dolayı da arkasında çok güçlü bir kitle ile yola çıkıyor. Erdal Kurt adından olumsuz söz etmek mümkün değil. Son yirmi yıldır ilçemize birçok alanda katkı sunmuş, ilçenin kaderi ile başbaşa kalmasına asla müsaade etmemiş ve her platformda Şiranımız başta olmak üzere tüm bölgeyi kucaklayarak farkındalığını ortaya koymuş bir isi Erdal Kurt.  31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Şiran’a daha iyi hizmet edeceğini düşündüğümüz Erdal Kurt’a destek vereceğiz. Erdal bey yıllardır elde ettiği tecrübe ve becerilerini Şirana hizmet noktasında kullanacağından zerre kadar şüphemiz yok. Şiranımız için hayırlı olacağı düşüncesindeyiz” şeklinde konuştular. 


Öte yandan GİAD Genel Başkanı Erdal Kurt resmi olarak herhangi bir aday adaylığı açıklamasında bulunmazken Şiranlılar tarafından gösterilen yoğun teveccühe kayıtsız kalmayarak önümüzdeki günlerde adaylık açıklaması yapması bekleniyor.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 28 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33