banner333

banner309

Torul Kaymakamı Kılıçaslan, Bayburt üniversite öğrencileriyle buluştu

Gümüşhane’nin Torul ilçesi Bayburtlu Kaymakamı Kılıçaslan, Bayburt Üniversite öğrencileriyle buluştu

Gündem 08.11.2023, 22:17
Torul Kaymakamı Kılıçaslan, Bayburt üniversite öğrencileriyle buluştu
banner400

Gümüşhane’nin Torul ilçesi Bayburtlu Kaymakamı Kılıçaslan, Bayburt Üniversite öğrencileriyle buluştu.

Bayburt Üniversite, Stratejik Gelişim ve Planlama Öğrenci Topluluğu ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının düzenlediği "Kaymakamlık Mesleği Hakkında Söyleşi" programına katılan Torul Kaymakamı Muhammet Kılıçaslan, Kaymakamlığın meslekî sorumluluklarını ve uygulama esaslarını paylaştığı öğrencilerin kariyer sorularını tecrübelerinden örneklerle yanıtladı.

Gökhan Budak Konferans Salonunda yoğun katılımla gerçekleşen söyleşiye Kaymakamlık mesleğinin devlet idaresindeki rolünü anlatan Kılıçaslan, Çağdaş yönetim yaklaşımıyla geleneksel devlet adabının sentezlendiği özgün anlayışı açıkladı. Kılıçaslan, “Zor bir görevin ifa edildiği meslek yaşamının adanmışlık gerekiyor. Türkiye Yüzyılı vizyonunun yeni bir meslek misyonundur. Öğrenim hayatının başından beri hazırlık gerektiren bir donanım, devlete ve millete hizmet şuuru ve analitik düşünce yeteneklerinin gelişmesi için çok yönlü entelektüel ilgi duyulması gerekiyor” diye konuştu.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan tarafından plaket takdim edilen Kılıçaslan, geleceğin kaymakamlarının kariyer hayaline ortak olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Haber:Sinan uçar

Kaynak: Gümüşkoza Gazetesi
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 28 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33