banner333

banner309

AK Parti İl Başkanlığına Mehmet Emin Erdoğdu atandı

AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı görevine İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu atandı.

Siyaset 02.03.2023, 09:05
AK Parti İl Başkanlığına Mehmet Emin Erdoğdu atandı
banner400

AK Parti Genel Merkezi, İl Başkanı iken Milletvekilliği aday adaylığı için 8 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa eden Av.Celalettin Köse’nin yerine kongre sürecine kadar bu görevi yapmak üzere İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu’yu atadı.

İstifanın ardından geçtiğimiz haftalarda AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Karadeniz Bölge İl Koordinatörü Yahya Çelik ve AK Parti Artvin Milletvekili ve Gümüşhane İl Koordinatörü Ertunç Erkan Balta’dan oluşan heyet Gümüşhane’ye gelerek il başkanlığı için teşkilat mensuplarıyla temayül yoklaması yapmıştı.

Temayül yoklamasının ardından milletvekili aday adayı Av.Celalettin Köse ile Ankara’ya giden İl Başkan Vekili Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Kadir Çavuşoğlu, Avukat Eşref Balki ve İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu’dan oluşan heyet bizzat Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından mülakata tabi tutuldu.

Mülakatların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla İl Başkanlığı görevine İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu atandı.

Bir sonraki kongreye kadar bu görevini sürdürecek olan AK Parti’nin yeni İl Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu’ya AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir tarafından il başkanlığına atandığında dair mazbatası takdim edildi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 31 Mayıs 2024
İmsak 02:54
Güneş 04:47
Öğle 12:25
İkindi 16:22
Akşam 19:52
Yatsı 21:37