banner333

banner309

Gümüşhane Pestil ve Köme İle Dünyaya Açılıyor’’

Gümüşhaneli pestilciler ikinci alım heyetini ağırlamaya başladı

İş Dünyası 04.10.2017, 08:29 04.10.2017, 08:31
Gümüşhane Pestil ve  Köme İle Dünyaya Açılıyor’’
banner400

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) tarafından yürütülen ‘’Gümüşhane Pestil ve Köme İle Dünyaya Açılıyor’’ isimli UR-GE projesi kapsamında projeye dahil olan firmalar Lübnan ve Mozambik ülkelerinden gelen ikinci alım heyetini şehrimizde ağırlamaya başladı.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ‘’Gümüşhane Pestil ve Köme İle Dünyaya Açılıyor’’ isimli UR-GE projesi kapsamında Lübnan ve Mozambik ülkelerinden oluşan 5 kişilik alım heyetini 3 gün boyunca şehrimizde ağırlayarak firmalarını tanıtacak olan Gümüşhaneli pestil köme üreticileri aynı zamanda ticari faaliyetlerin başlayabilmesi amacıyla da alım heyetiyle (B2B) olarak adlandırılan ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek.

Yürütülen proje kapsamında Lübnan ve Mozambik ülkelerinden gelen alım heyetini şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Mart 2017 yılında ilk alım heyetini ağırladıklarını, yapılan ilk ziyaretlerin firma temsilcileri ve alım heyeti için olumlu izlenimlerle sonuçlandığını belirtti.

Yabancı ülke ve farklı kültürlerde yaşayarak hayatlarını ticaret yaparak geçiren işadamlarının şehrimize gelerek pestil köme başta olmak üzere bu sektörde üretilen ürünleri tanımalarının sektörün gelişmesi ve ulusal pazarlarda bilinirliğinin artması açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Akçay, ‘’Alım heyetimizde bulunan misafirlerimiz projemizde yer alan üretici firmalarımızı üç gün boyunca gezerek gerek ürünlerimizi gerekse firmalarımızı daha iyi tanıma imkanı bulacaklar. Daha öncede şehrimize gelen ilk alım heyeti projemize dahil olan firmalarımızın üretim tesislerini gezmiş ,kendi elleri ile pestil ve köme üretimine dahil olmuşlardı.

‘ZORLUKLARI EMEK SARF ETMEDEN AŞAMAYIZ’

Farklı ülkede yaşayan ve daha önce bu ürünlerin nasıl üretildiğini görmemiş ve tatmamış bu insanlara Pestil Kömeyi tanıtmak, beğendirmek ve onlara bu ürünleri satmak çok zorlu ve emek gerektiren bir süreç. Biz bu sürecin zorluğunu da biliyoruz. Ancak zorlukları çalışmadan ve emek sarf etmeden aşamayız. Odamız tarafından yapılan bu proje kapsamında bir firmamız alım heyetindeki işadamlarından bir tanesi ile ortak iş yapabilme imkanını bularak ürettiği ürününü yurt dışına ihraç edebilirse, bu süreçten başta kendisi sonrada şehrimiz ve sektörümüz kazanç sağlayacaktır. Bu projede bizim ana amacımız sektörümüzü ve şehrimiz ekonomisini daha üst seviyelere taşımaktır.’’ şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52