banner333

banner309

Üstün'den Zigana Tüneli ve Çevre Yolu Müjdesi

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Karayolları ile ilgili iki büyük projenin hayata geçirilmesi noktasında Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlüğü nezdinde yaptığı girişimlerin ardından Çevre Yolu ve Zigana Tünelinin 2013 yılında ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi.

Gümüşhane 29.01.2013, 17:50
Üstün'den Zigana Tüneli ve Çevre Yolu Müjdesi
banner400
Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Karayolları ile ilgili iki büyük projenin hayata geçirilmesi noktasında Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlüğü nezdinde yaptığı girişimlerin ardından Çevre Yolu ve Zigana Tünelinin 2013 yılında ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi.

Yaptığı açıklamada Gümüşhane için büyük önem arz eden iki büyük projenin hayata geçirilmesi noktasında ilk olarak Karayolları Genel Müdürlüğü daha sonra da AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen ile Karayolları Bölge Müdürlüğü nezdinde görüşmeler yaptıklarını belirterek kamuoyunun beklediği müjdeleri verdi.

Kamuoyunda bu projelerin yalnızca proje aşamalarının uzun yıllar süreceği konuşulurken, ısrarlı takiplerle yapım ihalelerinin bu yıl içerisinde gerçekleşeceğini ve en kısa zamanda da hizmete sunulacağını kaydeden Üstün, “Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere, hizmetin ilimize gelmesi için bütün kapılarını bize açan ve hiçbir zaman geri çevirmeyen Devletimizin ve hükümetimizin tüm organlarına ilim ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Üstün, Karayolları Bölge Müdürü ile yaptığı görüşmelerde, kaza riski yüksek olan kimi güzergahlara da tespit edildikten sonra kavşak geçidi yapılması yönünde kararlar alındığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52