banner333

banner309

Pendik Tuzla Gümüşhaneliler Derneği İlkleri Yapmaya Devam Ediyor

Göreve geldikleri günden beri eğitime gençlere ve çocuklara özel ilgi gösteren ve bu bağlamda hiçbir projeyi hayata geçirmekte geç kalmayan Pendik Tuzla Gümüşhaneliler Derneği Ramazan Bayramında da çocukları ve gençleri unutmadı.

Gümüşhane 05.05.2022, 16:27 05.05.2022, 16:30
Pendik Tuzla Gümüşhaneliler Derneği İlkleri Yapmaya Devam Ediyor
banner400

Her fırsatta dernekçiliği yeni nesile aşılamaya çalışan dernek yönetimi son projesinde “Gençler ve çocuklar için bayramlaşma programı” hazırladı. 

Program kapsamında bayramın son günü 15.00-18.00 saatleri arasında derneğe gelen çocuklara bayram harçlıkları dağıtıldı. Z kuşağının yoğun ilgi gösterdiği program dua eşliğinde açıldı. Daha sonra şiirler okundu, fıkralar anlatıldı, oyunlar oynandı. 

Program organizasyonu ve moderatörlüğünü dernek Genel Sekreteri ve Gençlik Kolları Başkanı aynı zamanda İstanbul GÜDEF başkan danışmanı Sinan Terzi tarafından yapıldı. Aynı zamanda eğitimci de olan Sinan Terzi gençlere Gümüşhane konulu bilgi yarışması düzenledi. Bayramların ve bayramlaşmanın önemini belirten konuşmasında “Bayramlaşma hem dini hem de örfi bir değerdir. Büyük küçük herkesle bayramlaşarak hayır dualarını almak insan olmanın gereği önem arz etmektedir.  Bu güzel hasleti nesilden nesile aktarılarak devam etmesi dernekçiliğin asli görevleridir ve bizler de bunu gelenekselleşen bir tutumla devam ettireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Oldukça keyifli geçen program da dernek yönetimi adına konuşan Başkan Şaban Cebeci “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza dernekçiliğe yönlendirecek her türlü projeyi hayata geçirmeye çalışıyoruz. Onlarla birlikte örflerimizi geleneklerimizi yaşatmaya devam edeceğiz. Bu bayramlaşma programları büyükler arasında nasıl gelenek ise bu geleneği küçüklerimize de aşılayıp her bayram da derneğimizde çocuklarımızla buluşmaya devam edeceğiz. Tekrardan tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramını kutlarım” dedi. Cebeci, STK’ların önemi ve hayattaki yeriyle derneğin tarihçesini de anlatarak dernek yönetiminde görev alan arkadaşlarına teşekkür etti.

Programa Pendik Afyonkarahisarlılar (AFKAYDER) dernek başkanı ve PENDEF yönetiminden Osman Batı da katılım sağladı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Temmuz 2024
İmsak 03:04
Güneş 04:56
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 20:00
Yatsı 21:44