banner333

banner309

Kadir Gecesi Mesajları

İçerisinde Ramazan ayı olan bin aydan daha hayırlı olan ve Ramazan Bayramı'nın müjdecisi olan ve Çarşamba akşamı idrak edilecek olan Kadir Gecesi için Gümüşhane'de yayımlanan kutlama mesajları.

Gümüşhane 26.04.2022, 13:03
Kadir Gecesi Mesajları
banner400

VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

“Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, tüm Müslümanlar olarak bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne erişmenin sevincini yaşamaktayız.

Hiç şüphesiz bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için bizlere eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır. Dua ve tövbelerin kabul edildiği bu müstesna geceyi, Yüce Allah’ın rahmeti ve mağfiretine nail olmak için önemli bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. 

Bu duygularla, başta Gümüşhaneli hemşerilerimiz olmak üzere tüm milletimizin ve İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa mutluluk, sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının son günlerini yaşarken; Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine kavuşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Rabb’imizin sonsuz rahmetiyle yeryüzünü kuşattığı Kadir Gecesi; gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için bizlere eşsiz bir imkân sunmaktadır. Bu mübarek gecenin getirdiği esenlik ve selametin bütün yurdumuzu, aziz milletimizi, gönül coğrafyamızı ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını temenni ediyoruz.

Milletimizin ve değerli hemşehrilerimizin bu kutlu gecenin bereketli ikliminden azami derecede istifade edeceğine olan inancımızla; bütün İslam Âleminin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, Yüce Mevla'dan huzur içerisinde hepimizi mübarek Ramazan Bayramı'na da eriştirmesini diliyoruz.”

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Başkan Çimen, Mübarek Ramazan-ı Şerif'i uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesi'ne erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi, Yüce Kitabımız Kur´an-ı Kerimin indirilmeye başlandığı gecedir. Bir yandan pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bir yandan da Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Bizleri böylesine şerefli ve mukaddes Kadir Gecesi'ne ulaştıran Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini Rabbim’den diliyorum. Bu düşünce ve duygularla aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, Yüce Mevla'dan barış ve huzur içinde hepimizin Ramazan Bayramı'na da eriştirmesini diliyorum."

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49