banner333

banner309

Gümüşhane’de SOGEP Başarılı Projeler İmza Töreni Gerçekleştirildi

Gümüşhane’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) çerçevesinde Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ile birlikte Kelkit, Şiran, Torul ve Özkürtün belediyeleri tarafından hazırlanan ve başarılı olan 4 projenin imza töreni Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Gümüşhane 08.09.2022, 21:45
Gümüşhane’de SOGEP Başarılı Projeler İmza Töreni Gerçekleştirildi
banner400

Kelkit, Şiran, Torul ve Özkürtün belediyeleri tarafından hazırlanan ve sosyal gelişmeyi, kırsalda üretimi ve dezavantajlı grupların istihdamını sağlayacak nitelikte hazırlanan 4 projenin imza töreni Gümüşhane Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi. İmza törenine Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel, Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut ve DOKA temsilcileri katıldı. 

SOGEP çerçevesinde Torul Belediyesi tarafından belediye binasında açılan çanta üretim atölyesi ve 40 genç kadının istihdamını sağlayacak proje, Kelkit Belediyesi tarafından Eski Kibrit Fabrikası’nda kapalı sistemde yumurta üretimi ve satışının gerçekleşmesinin hedeflendiği proje, Şiran Belediyesi tarafından dezavantajlı kadınların ürettikleri yöresel ürünlerin satılacağı bedesten çarşısı kurulması ve 25 kadının istihdamının sağlanacağı proje ve Özkürtün Belediyesi tarafından baraj tatil köyünde yöresel gastronomi ürünlerinin üretilmesi ve satışının yapılmasıyla beraber 6 gencin istihdam edilmesini içeren projeler için 11 milyon 340 bin 976 TL’lik destek sağlandı. 

“Hepsi ilimizin gelişimine, değerinin artmasına katkı sağlayacak projeler”

İmza töreninde konuşan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, “Gümüşhane ilimizin Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında ülke genelinde başarılı bulunan projelerinin imza töreni vesilesi ile bir araya geldik. Bu proje sürecinde değerli belediye başkanlarımızın yoğun ve nitelikli çalışmaları sonucunda DOKA ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın çok hassasiyetle yaptıkları incelemeler, değerlendirmeler neticesinde burada bulunan başkanlarımızın hazırlamış olduğu projeler, ülke genelinde uygulamaya değer projeler olarak görüldü ve bugün sözleşmelerini imzalayacağız. Bu projelerin rakamsal değeri 11,5 milyon Türk Lirası. Bunların hepsi ilimizin gelişimine, değerinin artmasına katkı sağlayacak projeler. Durmayacağız, yoğunluklu bir şekilde beldelerimizin, ilçelerimizin, ilimizin kalkınmasına gayret göstereceğiz. Arkadaşlarımız bu düstur ile hareket ediyor inşallah bu çabalarının başarıyla sonuçlanması en kalbi temennimizdir” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49