banner333

banner309

Gümüşhane’de Devasa Kaya 3 Katlı Evin Üzerine Düştü: 1 Kişi Yaralandı.

Gümüşhane’de konut alanı oluşturmak için yapılan dinamitli patlatma sonucu bir evin üzerine devasa kaya kütlesi düştü. Olay anında evde bulunan yaşlı bir vatandaş yaralandı.

Gümüşhane 07.11.2014, 08:24 07.11.2014, 08:25
Gümüşhane’de Devasa Kaya 3 Katlı Evin Üzerine Düştü: 1 Kişi Yaralandı.
banner400
 Gümüşhane’de konut alanı oluşturmak için yapılan dinamitli patlatma sonucu bir evin üzerine devasa kaya kütlesi düştü. Olay anında evde bulunan yaşlı bir vatandaş yaralandı.

Edinilen bilgiye Oltanbey Mahallesinde yapılacak konutlar için firma yetkilileri kayalık alanda patlatma yaptı.  Saat 15.00 sıralarında gerçekleşen patlatmanın ardından alandan kopan devasa kaya kütlesi, olay yerinden 100 metre aşağıda bulunan Müze Sokaktaki Eryılmaz ailesine ait binaların üzerine düştü. 

Üç katlı yapışık iki bloktan oluşan binanın ortasına düşen kaya kütlesi en alt katın tavanına kadar inerken, bu sırada evde bulunan Erdinç Eryılmaz (56) üzerine düşen kaya parçaları nedeniyle yaralandı.

Olayın ardından her iki bina da kullanılamaz hale gelirken, ev sahiplerinden Burak Eryılmaz patlatmanın izinsiz bir şekilde yapıldığını ve kendilerine uyarı yapılıp, evlerin boşaltılmadığını iddia etti.

Eryılmaz, “Hiç haber verilmeden dinamit patlattılar. Hasta ve yaşlı bir insanın evde yattığı anda 5 tonluk bir kaya kütlesi evin üzerine geldi. Bu sırada yarı yatalak olan Erdinç Eryılmaz kendini dışarı zor attı. Baş kısmından ayaklarına kadar taş darbesi aldı. Gelen yetkililerin herhangi bir açıklaması olmadı. Aradan 1,5 saat geçti buraya herhangi bir yetkili de gelmedi. Bunların hesabının verilmesini istiyorum.” dedi.

Olayın ardından yaralı Erdinç Eryılmaz Gümüşhane Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken, İl Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri geniş çaplı çalışma yaptı. Belediye Başkanı Ercan Çimen de beraberinde Belediye Meclis üyeleriyle birlikte bölgede incelemelerde bulundu.

Öğrencilerin sıklıkla kullandığı yolun hemen kenarında meydana gelen olay tepkilere neden olurken, toplam 6 dairelik binaların 5 dairesinde 10 kişinin olay sırasında evlerde olduğu ve daha önce de küçük kayaların düşmesi nedeniyle adli mercilere şikayet dilekçeleri verildiği ifade edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Kaynak: www.gumushane.gen.tr

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53