banner333

banner309

Gümüşhane Üniversitesi Senatosundan ‘Barış Pınarı Harekatı'na destek

Gümüşhane Üniversitesi Senatosu, yayınladığı bildiriyle Suriye’de yürütülen Barış Pınarı harekatına tüm kadroları ve öğrencileriyle birlikte desteğini açıkladı.

Gümüşhane 12.10.2019, 11:13
Gümüşhane Üniversitesi Senatosundan ‘Barış Pınarı Harekatı'na destek
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Senatosu, yayınladığı bildiriyle Suriye’de yürütülen Barış Pınarı harekatına tüm kadroları ve öğrencileriyle birlikte desteğini açıkladı.

Kurumun web sitesinde yer alan açılamada “Silahlı Kuvvetlerimiz, Milli Suriye Ordusu ile birlikte Suriye'nin kuzeyinde 9 Ekim 2019 tarihinde sınırlarımıza yönelen tehdidi bertaraf etmek için 'Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştır. Gümüşhane Üniversitesi'nin tüm birimleri ve öğrencileriyle, vatanımızın birliğine, bütünlüğüne, sükun ve huzuruna yönelen tehditlerin farkında olarak, devletimizin uluslar arası hukuktan doğan haklarının bilincinde, ülkemize ve bölgemize barış getirmesini dilediğimiz Barış Pınarı Harekatı'na desteklerimizi sunuyoruz” denildi.

Kahraman ordumuzun şanlı tarihi boyunca her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında durduğu ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi: “Sınırlarımızın güneyinde inşa edilmek istenen terör koridoruna asla müsaade etmeyeceği bilinciyle hareket eden ordumuz, sınırlarımıza tehdit olacak her türlü belayı bertaraf edecek güçte ve yeterliliktedir. Dizayn edilmek istenen yenidünya düzeninin bu zor zamanlarında, devletimiz bölgede hiçbir karanlık odağın gizli hesaplarına izin vermeyecek, kendisine yöneltilen tehditlere boyun eğmeden mazlumun hakkını nasıl ki geçmişte koruduysa bugün de aynı şekilde koruyup kollayacaktır. Peygamber Ocağındaki her askerimiz, şanlı Türk bayrağını ilelebet dalgalandırmak için mücadele etmektedir Söz konusu vatan olunca Türk Silahlı Kuvvetlerimize içeriden veyahut dışarıdan gelecek her türlü kötülüğe, fitneliğe ve fiili davranışlara asla müsamaha gösterilmeyecektir. Şanlı ordumuzun mensuplarının, en yakın zamanda mutlu bir şekilde sevdiklerine kavuşmalarını diler, Barış Pınarı Harekatı'nın başarıyla sonuçlanmasını temenni ederiz. Allah ordumuzu muzaffer kılsın..."

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50