banner333

banner309

Çöp Toplama Araçları Törenle Teslim Alındı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ülke genelinde dağıttığı 229 çöp toplama ve temizlik aracı düzenlenen törenle teslim edildi.

Gümüşhane 14.02.2014, 08:27 14.02.2014, 10:13
Çöp Toplama Araçları Törenle Teslim Alındı
banner400
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ülke genelinde dağıttığı 229 çöp toplama ve temizlik aracı düzenlenen törenle teslim edildi.

Gümüşhane’den Milletvekili Feramuz Üstün ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın katıldığı törende köylerde kullanılmak üzere 4 adet çöp toplama aracı teslim alındı.

Ankara Gölbaşı'ndaki Çevre Referans Laboratuvarları'nda düzenlenen törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kendisinin de Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatarak, önceden gelişmiş ülkelerden alınan çöp araçlarını onarıp kullandıklarını, bunların da sürekli tamir gerektirdiğini hatırlattı.

Araç dağıtımında Belediyeler arasında ayrım yapılmadığını vurgulayan Bakan Güllüce, “Çünkü böyle bir şeyin doğru olmadığına inanıyorum. Bütün belediye başkanlarımızı biraraya getirerek, partisi falan bizi fazla ilgilendirmez, herkese eşit davranma gayreti içinde olduk” diye konuştu.

Bugüne kadar Gümüşhane’ye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 28 çöp toplama aracı hibe edildiğini hatırlatan Milletvekilleri Doç.Dr. Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün, kurumların talepleri ve kendilerinin de takipleri neticesinde hibe edilen araçların hayırlı olması temennisinde bulundular.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan da daha önce Bakanlık tarafından köylerde kullanılmak üzere 2 adet aracın İl Özel İdaresine gönderildiğini, yeni gelen dört araçla birlikte beş ilçenin ihtiyacını görecek çöp toplama aracına kavuştuklarını belirterek, Şiran ilçesinin eksik olan aracı için hazırlanan projenin Bakanlıkta olduğunu ve aracın 2014 yılı içerisinde temin edileceğini söyledi. 

Bakanlığın ayrıca köylere çöp konteyneri hibesinde bulunduğunu da hatırlatan Akdoğan, “Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize ve bu işte emek sarf eden herkese çok teşekkür ediyoruz. Köylerimizin çöp sorunu bu yatırımlarla birlikte büyük oranda çözülecek.” dedi. 

Kürtün, Köse ve Torul İlçe Özel İdare Müdürleri ve personeli tarafından Gümüşhane’ye getirilen araçlar önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak.Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:27
Akşam 20:03
Yatsı 21:52