banner333

banner309

ASM Protokolü İmzalandı

Gümüşhane Üniversitesi ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında Üniversite Kampüsünde aile sağlığı merkezi açılması protokolü imzalandı.

Gümüşhane 21.11.2017, 10:50
ASM Protokolü İmzalandı
banner400

Gümüşhane Üniversite Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim ZEYBEK ile İl Sağlık Müdürü Dr. Engin PEHLİVAN’ın imzaladığı protokolle üniversite kampüsünde Üniversite Rektörlüğünce İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilen binada aile sağlığı merkezi açılacak. Bu merkezde, kampüste öğrenim gören öğrenciler, akademisyenler ve aileleri, üniversite personeli, Bağlarbaşı Mahalle sakinleri yerinde ayaktan teşhis ve tedavi sağlandığı sağlık hizmeti alacak. Ayrıca insan sağlığının korunması, iyileştirilmesi, risk oluşturan faktörlerle mücadele edilmesi programları uygulanacaktır.

İl Sağlık Müdürü Dr. Engin PEHLİVAN yaptığı açıklamada; Üniversite Rektörlüğüyle koordineli çok güzel bir çalışmaya imza attıklarını, tarafımıza tahsis edilen binada A tipi modern bir aile sağlığı merkezi planladıklarını, bu merkezin onayının Sağlık Bakanlığından alındığını belirterek; birincil amacımız; üniversite kampüsünde öğrenim gören öğrencilere, akademisyenlere ve ailelerine, üniversite personeline, Bağlarbaşı Mahalle sakinlerine yerinde koruyucu ve ayaktan tedavi edici sağlık hizmeti sunmaktır dedi.

Amacımız ise; üniversite kampüsünde bulunan nüfusu kayıt altına almak, üniversitemizin yetkili kurullarınca koordineli bir çalışma yaparak bu ilin sağlık politikalarını yeniden planlamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Bu çalışmanın diğer önemli bir tarafı ise Gümüşhane Üniversitemizin şehirle bütünleşmesinin bir başka göstergesi olduğunu belirterek bu ve benzer çalışmalarda üniversitemizin tüm imkanlarını tarafımıza sağlanacağını bildiren üniversite Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim ZEYBEK’ e teşekkür ediyorum dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49