banner333

banner309

YÖK Sanal Fuarı Başlıyor

Gümüşhane Üniversitemizin de hazırlıklarını tamamlayarak katıldığı ve Yüksek Öğretim Kurulu tarafından 27-29 Temmuz 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021” başlıyor.

Gümüşhane Üniversitesi 27.07.2021, 16:56
YÖK Sanal Fuarı Başlıyor
banner400

Covid-19 salgını sürecinde kısıtlanan öğrenci hareketliliğinin olumsuz etkilerini azaltmak ve bu süreçte Türk üniversitelerinin yurt dışında dijital ortamlarda da tanıtılması için yükseköğretim tarihinde ilki 20-22 Temmuz 2020 tarihinde düzenlenen ve büyük ilgi gören fuarın ikincisi düzenleniyor. Üniversitemizin de yoğun bir çalışmayla katıldığı “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021” 27-29 Temmuz 2021 tarihinde dijital ortamda kapılarını ziyaretçilerine çevrim içi olarak açıyor.

Söz konusu sanal fuar vesilesiyle uluslararası öğrenciler, prestijli Türk üniversitelerinin temsilcileriyle çevrim içi olarak görüşme fırsatı bulacak ve kabul, öğrenim ücretleri, konaklama, burs olanakları gibi konularda ayrıntılı bilgi edinebilecekler.

Konuya ilişkin açıklama yapan YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Türkiye’de eğitim görmek isteyen uluslararası öğrencilerin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çevrim içi olarak üniversite yetkililerinden üniversitelere giriş koşulları, kontenjanlar, programlar, burslar ve konaklama gibi birçok konuda bilgi alabileceğini aktardı. Saraç yaptığı açıklamada şunları söyledi: “COVID-19 salgını nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıldır uluslararası eğitim çok zorlu bir süreçten geçiyor. Salgının olumsuz etkilerini azaltmak ve Türkiye’ye öğrenci akışının sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) olarak ülkemizde öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenciler için sanal bir fuar düzenliyoruz.182 ülkeden 200 bini aşkın uluslararası öğrencinin eğitim gördüğü ülkemizde yükseköğretim sistemimize daha fazla uluslararası öğrencinin katılımının sağlanmasında sanal fuarlarımız önemli bir rol üstlenmektedir.”

Hazırlıkları tamamlanan ve geri sayıma başlanan fuar için Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise konuya ilişkin düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Üniversitemiz geçen yıl başarılı bir şekilde katıldığı YÖK Sanal Fuarı için bu yıl da tüm hazırlıklarını tamamlayarak, uluslararası öğrencilere kapılarını açıyor. Yapmış olduğumuz hazırlıklarla üniversitemizi uluslararası öğrencilere tanıtmaya ve onları üniversitemizde eğitim görmeye davet edeceğiz. Gümüşhane Üniversitesi olarak tüm çabalarımız öğrencilerimizin niteliklerini artırmak, mutluluğunu sağlamak ve onlar için evrensel bir öğrenme-etkileşim ortamı sunmaktır. Her ne kadar COVID-19 salgını nedeniyle uluslararası eğitim çok zorlu bir süreçten geçiyor olsak da Yüksek Öğretim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç başkanlığında önerilen çözümlerle bu zorlu süreci başarılı bir şekilde atlatıyoruz. Bundan dolayı da fuarın düzenlenmesinde emeği geçen başta YÖK Başkanımız Prof. Dr. Saraç olmak üzere tüm YÖK Kurulu üyelerine ve çalışanlarına, üniversitemizin başarılı bir şekilde tanıtılmasında emeği geçen ve katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Başarılı ve verimli bir fuar olmasını temenni ediyorum.”

“Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021” 27-29 Temmuz 2021- 08.00-20.00 (GMT+3) tarihleri arasında www.virtualfair-yok.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Temmuz 2024
İmsak 03:15
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:29
Akşam 19:54
Yatsı 21:34