banner333

banner309

GÜ’de koronavirüse karşı mücadele devam ediyor

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde yayılan Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı eğitim-öğretime 3 hafta ara verilmesi sonrası Gümüşhane Üniversitesinde virüsle mücadele hız kesmeden devam ediyor.

Gümüşhane Üniversitesi 24.03.2020, 23:09
GÜ’de koronavirüse karşı mücadele devam ediyor
banner400

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran “Koronavirüs” salgınına karşı Gümüşhane Üniversitesindeki ortak kullanım alanlarında da ilaçlama çalışmalarına ara vermeden devam ediliyor. 3 haftalık tatil süresince tüm binalar dezenfekte edilirken, kampüs içerisinde ve çevresinde bulunan tüm akademik ve idari binalar, tuvaletler, konferans salonları ve yollar dahil olmak üzere çöp toplama alanları ve spor alanları gibi ortak kullanım alanlarında da ilaçlama çalışmaları sürüyor.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, koronavirüs ile ilgili gerekli bilgi ve broşürleri hazırladıklarını belirterek, “Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını ülkemizde de can almaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığımızın almış olduğu tedbirler neticesinde üniversitemizde de 3 haftalık eğitim-öğretime ara verildi. Çalışan akademik ve idari personelimizden virüse karşı direnci hassas olanlara evlerinde kalmalarını istedik. Üniversitemizde hazırladığımız bilgilendirici broşürlerde çalışanlarımıza ve öğrencilerimize virüsten korunma yöntemleri ve hijyen ile ilgili bilgiler vermeye devam ediyoruz. Üniversitemizde sıkı bir şekilde ilaçlama çalışmalarımızı yaptık. Temizlik personelimiz çok sıkı ve özverili bir çalışma sürdürüyor. Onları bu özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum. Öğrencilerimizden ve vatandaşlarımızdan ricamız lütfen evde kalın. Bu hassas ve sıkıntılı süreçte hem kendinizin hem de toplumun sağlığını korumak ve virüsün daha fazla yayılmasını önlemek için zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya özen gösterelim. Topyekûn seferberliğe dönüşen bu salgına karşı birlikte mücadele verelim. Unutmamalıyız ki bizleri virüs değil, tedbirsizlik ve bilgisizlik öldürür. Bu nedenle de evde kalın, sağlıcakla kalın” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50