banner333

banner309

Engelli Vatandaşlarımıza Üniversitemizden Kolaylık

Gümüşhane Üniversitemiz ve Gümüşhane Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ortak bir çalışma ile engelli vatandaşlarımıza büyük kolaylıklar getirildi.

Gümüşhane Üniversitesi 04.03.2020, 08:52
Engelli Vatandaşlarımıza Üniversitemizden Kolaylık
banner400

Engelli vatandaşlarımızın 26 Nisan 2020 tarihinde yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile 28 Nisan-13 Mayıs 2020 tarihleri arasında katılacakları kura başvuruları için yapacakları işlemlerde üniversitemiz tarafından büyük kolaylık getirildi. Bu ortak çalışmaya göre engelli vatandaşlarımız, Gümüşhane Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden almaları gereken ‘Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesi’ni üniversitemiz kampüs alanı içerisinde bulunan ÖSYM bürosundan da alabilecekler.

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i makamında ziyaret eden Gümüşhane Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan, “Engelli vatandaşlarımızın Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ve sonrasında katılacakları kura için yapacakları başvuru şartlarından birisi de müdürlüğümüzden Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesi’ni almaktı. Engelli vatandaşlarımızın bu belgeyi daha rahat alabilmeleri için Rektörlüğümüzle yapılan mutabakat çerçevesinde müdürlüğümüz tarafından ÖSYM bürosunda bir memurumuzu görevlendirdik. Bizlere kapılarını açtıkları için Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve Gümüşhane Üniversitemize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise yapılan işbirliğinden çok memnun olduklarını dile getiren konuşmasında, “Gümüşhane Üniversitesi olarak hayatın her alanında engelli vatandaşlarımıza gerek üniversitemiz içerisinde ve gerekse de Gümüşhanemizde elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bir gün değil her gün bu vatandaşlarımız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gümüşhane şehrimiz coğrafyası eğimli yamaçlarla vadi tabanında kurulmuş bir yerleşim yeridir. Gümüşhane Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün yeri de engelli vatandaşlarımız açısından eğimli bir arazidedir. Üniversite olarak daha kolay işlem yapmaları açısında müdürlüğümüz tarafından gelen teklifi değerlendirdik. Gümüşhane Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Zekai İnan beye böylesi güzel bir işte bizlere destek oldukları için teşekkür ediyorum. Sınava girecek tüm engelli vatandaşlarımıza başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

Bu yıl ÖSYM tarafından, “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca 26 Nisan 2020 tarihinde yapılacak olan EKPSS için başvurular, 24 Ocak-12 Şubat 2020 tarihleri arasında ve başvuru sürecini kaçıran adaylar için geç başvuru 11-12 Mart 2020 tarihleri arasında alınacaktır. Kuraya katılacaklar için başvurular ise 28 Nisan-13 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru sürecini kaçıran adaylar için geç başvuru 3-6 Haziran 2020 tarihleri arasında alınacaktır” açıklaması yapıldı.

Yorumlar (1)
Davut Şenel 4 yıl önce
Altın kalpli insanların şehri Gümüşhane'ye(29) hizmet getiren ilgili kurumların başkan ,müdür ve personeller den ricamızdır;
▪Empati yaparak, birebir uygulamalı tekerlekli sandalyeye binerek yarım günlüğüne ilgili kamu kurumlarına gitmelerini,
▪Hükümet Konağına (valilik),
▪Belediye Binasına,
▪Ptt'ye,
▪Türk Telekom'a,
▪Hastane'ye,
▪Cumhuriyet caddesinde,
▪Atatürk caddesinde,
● Uygun yerlere engelli tuvaletleri,
● Uygun yerlere engelli araç parkı,
Bu yazıyıokuyan tüm ilgili kurum müdürleri lütfen üzerine alınsın ve gereğini yapsınlar,
☆ Söylemekten yazmaktan dilekçe vermekten,
İLGİLİ KURUM MÜDÜRLERİ de YAPMAMAKTAN, bıkmadılar.
Özellikle Sn.Hacı Osman Akgül Sn.Cihan Pektaş beylerden ricamızdır.
06.03.2020 cuma
Lütfen gereğini yapınız
2
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:48