banner333

banner309

Altın Pusula, İkinci Kez İletişim Fakültesi Öğrencilerinin

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından verilen ve Türkiye’nin Halkla İlişkiler ve İletişim alanındaki en değerli ödülü olarak gösterilen 18. Altın Pusula’nın ardından, 20. Altın Pusula’yı da kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Gümüşhane Üniversitesi 06.07.2022, 15:05 07.07.2022, 08:54
Altın Pusula, İkinci Kez İletişim Fakültesi Öğrencilerinin
banner400

İletişim Fakültesi öğrencilerimizden Ufuk Üstbaş, Sercan Balcı, Ali Kemal Kandil, Hazal Timur, Eda Gümüş ve İrem Sarı, “Genç İletişimciler” kategorisinde 20. Altın Pusula’yı kazandılar. Üniversitemiz İletişim Fakültesi, alınan bu ödülle beraber son üç yılda ikinci kez Altın Pusula ödülünü kazanma başarısını gösterdi.

Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ödül programı ‘Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ 20’nci kez sahiplerini buldu. İletişim sektörünün en başarılı proje ve markaları, Zorlu PSM’de gerçekleştirilen törende açıklandı. Yarım asırlık bilgi birikimi ve tecrübesiyle Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün çatı örgütü konumunda olan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 20. Altın Pusula, halkla ilişkiler ve iletişim sektörünün ülkemizdeki en prestijli ödül programı olarak kabul ediliyor. İletişim sektöründe 50’nci yılını kutlayan TÜHİD tarafından bu yıl 20’ncisi gerçekleştirilen, iş dünyasının ve iletişimcilerin heyecanla beklediği ‘Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ sahiplerini buldu.

20. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri; Hayat Kimya, İGA- İstanbul Havalimanı, Opet Petrolcülük, Square Group, Turkcell, Türk Telekom ana sponsorluğunda Kredi Kayıt Bürosu, Sanko Holding, Zorlu ve Zorlu PSM destekleriyle Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleştirilen törende açıklandı. Ödül Töreni, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan başta olmak üzere, UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton,  KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, SEDEFED ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Öner Çelebi, İKSV Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Görgün Taner, PERYÖN Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Onel, TÜHİD Geçmiş Dönem Başkanları, seçici kurul üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri, halkla ilişkiler profesyonelleri, medya mensupları, akademisyenler ve genç iletişimcilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Üniversitemiz İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Ufuk Üstbaş, Sercan Balcı, Ali Kemal Kandil, Hazal Timur, Eda Gümüş ve İrem Sarı “İklim Krizi ve İletişim” konusunda geliştirdikleri “Pet Şişe Kullanımını Kaldırarak Matara Kullanımına Teşvik Eden Çevre Dostu Su Durakları” adlı projesi ile “Genç İletişimciler” kategorisinde 20. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülü’ne layık görüldüler. Projenin danışmanlığını İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Medya Merkezi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Kaan Gez yürüttü.

Proje ekibinden Ufuk Üstbaş ödülle ilgili duygularını şu şekilde ifade etti: “Altın Pusula’yı Fakültemize ikinci kez kazandırdığımız için çok mutlu ve gururluyum. Danışmanımız Kaan hocamıza desteğinden ve emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Proje ekibinin bir diğer üyesi Sercan Balcı ise “Ekip olarak çok mutlu ve gururluyuz. Burada olmak her iletişimcinin hayali. Burada olmak için çok çalıştık ve emek verdik. Bu ödülü almamızda en büyük pay danışman hocamıza ait. Hocamıza çok teşekkür ediyorum” diyerek düşüncelerini paylaştı.

Proje Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Kaan Gez ise alınan başarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’nin en genç ve en üretken iletişim fakültelerinden birisi olduğumuzu bir kez daha göstermenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Üretmenin kutsallığına sonsuz inanan bir insanım. Çalıştıktan sonra hangi şartta olursa olsun sonuç alınacağına inanıyorum. Öğrencilerime de bunu bir kez daha gösterdikleri için teşekkür ederim. Bu kadar prestijli bir ödülü fakültemize, üniversitemize ve şehrimize kazandırdığımız için mutluyuz. Fakülte olarak ödüllerimiz 100’ü aştı ve artarak da devam ediyor. Bize sonsuz desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Fatih Yalçın’a ve Dekanımız Prof. Dr. Müge Yılmaz’a teşekkürlerimi sunuyorum.”

Öğrencilerimizin hazırlamış olduğu projeyi çok beğendiklerini dile getiren TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Özgüden Özen ise Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi ile ilgili olarak düşüncelerini şu şekilde aktardı: “Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden gelen projeleri çok beğendik. Seçimde zorlandık. TÜHİD olarak en kısa zamanda Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi ile bir etkinlik, proje yapmak istiyoruz.”

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müge Yılmaz da ödülle ilgili olarak şunları dile getirdi: “Yine çok mutluyuz. Öğrencilerimiz bir kez daha bizleri gururlandırdı. Bu kazanılan ödül, diğer kazanılan ödüller gibi öğrencilerimize rol model oluyor. Öğrencilerimizi ve danışman hocamızı bu başarısından dolayı tebrik ediyorum.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49