Şiran:
Şiran'da kutlu doğum haftası etkinlikleri
banner254
9-20 Nisan tarihleri arasında “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” teması ile kutlanan Kutlu Doğum Haftası kapsamında “insanlığı yüceltmek için, insanlığı yaşatmak için, insanlığı diriltmek için gelin birlik olalım” sloganı ile kutlanan, birlik ve beraberliğe vurgu yapılan hafta münasebetiyle Şiran İlçe Müftülüğünce bir takım etkinlikler düzenlendi.

Bu çerçevede haftanın açılışı 9 Nisan Cumartesi günü “gençler huzurda buluşuyor” adlı sabah namazı buluşması ve kahvaltı programı yapıldı. Devam eden etkinliklerde resmi kurumlar ve ilçe esnafına yönelik ziyaretler gerçekleştirilerek gül dağıtıldı.
13 Nisan tarihinde başlayan ve 3 gün devam eden kermes programının açılışı ilçe protokolü ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Ayrıca haftanın ana programı olarak 13 Nisan Çarşamba günü saat 17.00 tarihinde belediye düğün salonunda Bolu İl Müftüsü İzani Turan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans programı gerçekleştirildi. Gümüşhane İl Müftüsü Ercan Aksu, ilçe müftüleri, daire amirlerinin katılımı ile gerçekleşen konferans ilgi ile dinlendi. Konferans sonunda Şiran belediyesinin katkıları ile katılımcılara kutlu doğum aşı ikram edildi.

Ayrıca hafta münasebeti ile 16 Nisan Cumartesi günü Kur’an kursu öğrencileri tarafından bayanlara yönelik program düzenlendi.

Kutlu doğum haftasında çocuklarda unutulmadı. 18 Nisan Pazartesi günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği, anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin katılımı ile merkez çarşı camiinde kutlu doğum çocuk şenliği gerçekleştirildi. İlahiler sunumlar ve duaların ardından öğrenciler güzel bir gün geçirdiler.

Son olarak 20 Nisan Çarşamba günü liseler arası hadis okuma yarışması ve kapanış programı gerçekleştirildi.

Şiran İlçe Müftüsü Ali İşbakan, “İlçe müftülüğü olarak Kutlu Doğum Haftasının Tevhid ve Vahdet anlayışımızın gelişmesine, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını dilerim” dedi.


Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

İlimizin en temiz ve hijyenik okulu Şiran'da
Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim...

Haberi Oku