Kültür Sanat:
Gümüşhane Vizyon 1 Yaşında
banner254

 Nice yıllara…

Sağ olun; kalbinizin alkışlarıyla geçen bir yılı geride bıraktık. Yola çıkarken de biliyorduk ve bir yılın sonunda da fark ettik ki, değişen bir şey yok; sevenimiz çok, sebebimiz tekti.

Sebebimiz; aidiyetimizin temeli, tarihi, coğrafi, sosyal ve kültürel dokusuyla ve ille de insanıyla temsil edildiğimiz Gümüşhane ve Gümüşhane’ye dair bütün değerlerimizin toplamıydı.

Yola çıkarken de sebebimiz, “kalbimiz” saydığımız “Gümüşhane”mizdi. Biz hepimiz, o kalbin “âzaları”yız. Bildiğiniz, gördüğünüz, okuduğunuz üzere, sadece Gümüşhane’ye değil, tüm Türkiye’ye hatta dünyaya mal olmuş; varlıklarıyla çevresine, ülkesine, memleketine ve insanlığa sosyal, kültürel, siyasal, bilimsel katkılarda bulunmuş, önem kazandırmış çok kıymetli “âzalarımız” ile, güzel insanlarımızla güzel söyleşiler yaptık. Sevindik, duygulandık, kıvanç duyduk ve bu duyguların hepsini satır satır sizlerle paylaştık.

Gurbete gidiyoruz, gurbetten geliyoruz, ama “kalp sılayı hiç terk etmiyor.” Aylar boyu süren ve onlarca Gümüşhaneli hemşerilerimizle yaptığımız sohbetlerde ve röportajlarda da gördük ve şehadet ettik ki asıl marifet “kalbin secdesi”dir. Bulunduğumuz yer neresi olursa olsun, maksat “kalbiyi sılaya davet”tir.

Ağırladığımız, ziyaret ettiğimiz, seslendiğimiz her hemşerimizde bu secde izinin “alınlarında” değil, “kalplerinde” olduğunu gördük, hissettik. Çünkü insan, kendisinden başka bir yerde ikamet edemez. Kendinizi nerede hissediyorsanız, oradasınız demektir. Gümüşhaneli,  Gümüşhane’yi kendi meselesi sayar ve kendisini orada hisseder.

Biz, meselesi “Gümüşhane” olan herkesi misafir etmeye çalıştık, çalışıyoruz, çalışacağız.

Gümüşhane Vizyon ekibi olarak; sabır, anlayış, hoşgörü, destek, eleştiri ve okur sadakatlerinden dolayı tüm kardeşlerimizi, dostlarımızı, arkadaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyor, minnet ve şükranlarımızı sunmayı bir görev biliyoruz. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Gümüşhane'de Yer Yerinden Oynayacak
Daha önce Gümüşhane de radyo programcılığı yapan son dönemin en popüler yazarlarından Serkan Türk...

Haberi Oku