Köse Belediyesinden 2. Etap TOKİ atağı
banner254

 Köse İlçesinde Belediye Başkanlığının girişimi sonucu yaptırılan ve 2015 yılında hak sahiplerine verilen (84) adet konutun tamamlanması ile birlikte 2.etap için talepleri değerlendiren Köse Belediye Başkanlığı TOKİ Başkanlığı ile yaptığı görüşme sonrasında olumlu netice almıştır.

Konu ile ilgili bilgi veren Belediye Bakanı Şerif AYGÜN;

“Başkanlığımız koordinesinde sürdürdüğümüz çalışmalar sonrası TOKİ Başkanlığınca yaptırılan 1.etap konutlar başarılı bir şekilde tamamlanarak hak sahiplerine dağıtılmış olup, projenin sorunsuz şekilde tamamlanmasından sonra gelen konut talepleri alınarak belli sayıya ulaşmasına müteakip TOKİ Başkanlığı ile yapılan görüşme sonrası talebimiz resmi olarak yapılmıştır. TOKİ tarafından yapılan çalışmanın da sona ermesi ile birlikte tarafımıza gönderilen bilgiler vatandaşımıza aktarılarak taleplerin resmi olarak alımına 24 Ekim Pazartesi gününden itibaren başlanılacaktır.

Toplam 157 Konutun 93 adeti 2+1, 64 adeti ise 3+1 şeklinde olacaktır. Katılım payları 2+1 ler için 2000 TL, 3+1 ler için ise 4000 TL şeklinde olup diğer istenilen belgeler ile ilgili bilgilere Belediyemiz Özel Kaleminden ulaşılabilecektir.

Kış döneminde taleplerin tespit edilerek değerlendirilmesi ve ihale sürecine müteakip bahar ayı ile birlikte yapımına başlanılacak olan konutların teslimi 2018 yılı içerisinde yapılacaktır.


İlçemizde konut sorunu kalmayıncaya kadar devam edecek olan bu çalışmalarımıza destek olan değerli Milletvekillerimize ve TOKİ Başkanımız ile ilgili çalışanlarına teşekkür ediyor, konutların şimdiden hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Sivil Toplum Basın Açıklaması
Ak Parti İl Başkanı Sn. Celalettin KÖSE toplumda farkındalık oluşturmak amacı ile düzenlenen “Yılın...

Haberi Oku