Gurbet:
Sivas'a Gümüşhaneli Emniyet Müdürü
banner254
 
Kararname ile Sivas Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan’ın yerine Özel Harekat Daire Başkanı olarak görev yapan Gümüşhane Merkez Akçakale köyü doğumlu Turan Aksoy atandı.

Turan Aksoy kimdir?
1966 yılında Gümüşhane Merkez Akçakale Köyü’nde dünyaya gelen Aksoy, ilk, orta ve lise eğitimini Gümüşhane’de tamamladı. Gümüşhane Lisesi’ni bitirmesinin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Bir süre Atatürk Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştıktan sonra Emniyet Müdürlüğü bünyesine geçti. Polis Akademisini bitirdikten sonra emniyet müdürlüğünün çeşitli kademelerinde görev yaptı. Özel Harekât biriminde görev aldı ve 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne kadar yükseldi.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü’nde ki görevin ardından, Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Öğretim Görevlisi, Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Emniyet Genel Müdürlüğünde Teftiş Kurulu Başkanlığı kadrosunda başmüfettiş olarak görevli olan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Turan Aksoy Bakanlık Makamının 10/01/2014 tarihli oluru ile Teftiş Kurulu Başkanlığı kadrosunda Başmüfettiş olarak görevli 1.Sınıf Emniyet Müdürü Turan Aksoy’un Özel Harekat Dairesi Başkanı olarak atandı. Son kararname ile birlikte de Sivas Emniyet Müdürlüğü görevine atandı. İyi derecede Almanca bilen Turan Aksoy evli ve iki çocuk babasıdır.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Ali Beyaz, 15 Temmuz Şehiti M.Fazlı Demir'in...
ŞEKAV Başkanı Ali Beyaz, Gümüşhaneli 15 Temmuz Şehidi Muhammet Fazlı Demirin o gece yaşadıklarını...

Haberi Oku