Güncel:
İŞKUR'dan Engelli ve Eski Hükümlülere 36.000 TL'ye Kadar Hibe Verilecek
banner254
Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işini kurarak işgücü piyasasına entegrelerini hedefleyen Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) bu yönde hazırlanan ve desteğe değer bulunan projeler için en fazla 36.000 TL hibe vermektedir.

Engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurmasını, engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmesi ve rehabilitasyonunu hedefleyen hibe projelerinin finansmanı belli sayıda engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarından karşılanmaktadır. 2017/1. dönem hibe programına ilişkin başvuru rehberi www.iskur.gov.tr adresinde yayınlanmıştır. Başvurular 9 Aralık 2016 tarihinde sona erecektir. İŞKUR’a kayıtlı 18 yaşından büyük, eski hükümlü veya en az yüzde 40 engelli olma şartının arandığı hibe programı için hazırlanan projeler, kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından değerlendirilecektir.

Bugüne kadar Gümüşhane İŞKUR İl Müdürlüğümüze teslim edilen Arıcılık(2), PVC Pencere Üretim Tesisi, Bilgisayar Ana Kartları ve Ekran kartları Tamiri, Pestil İmalathanesi ve Marangozhane (Mobilya ve Ağaç Ürünleri Üretimi) konulu toplam 6 proje, ilgili komisyon tarafından değerlendirilmiş, hayata geçirilmiş ve halen devam etmektedir. Bu proje sahiplerine kurumumuzca yaklaşık 165 bin lira ödeme yapılmıştır.

Başta engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, belediyeler, özel sektör işyerleri, kamu kurum ve kuruluşları ile bu kapsamda kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlüler, hazırladıkları projeleri 9 Aralık 2016’e kadar Gümüşhane Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne teslim edebilirler.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi Gümüşhane Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden alınabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Coşkun Tuncer ve Başkan Çimen, Dünya Engelliler...
Memur Sen’in Engelli Çalışanların başta özlük hakları olmak üzere tüm talep ve haklarının gerek...

Haberi Oku