Gümüşhane:
Kelkit Babakonağı Köyü Derneğimizin Yerel Tatlar Proğramında Farkını Gösterdi
banner254
 10. Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali kapsamında düzenlenen Anadolu Gecesi'nde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Yerel kültürler bir birini ne kadar iyi tanırsa o zaman daha büyük bir kültür doğuyor. Ona da İstanbul ve Beyoğlu kültürü diyoruz. Dolayısıyla bu koca şehirde İstanbul'da, Beyoğlu'nda bizi biz yapan değerlere sahip çıkmak bizim vazifemiz" dedi.

Beyoğlu Belediyesi'nin ilçedeki yerel derneklerle birlikte bu yılonuncusunu gerçekleştirdiği Geleneksel Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali, ikinci gününde düzenlenen Anadolu Gecesi'yle devam etti. Hasköy Sahilde kurulan alanda Gümüşhane, Sivas, Erzincan, Tokat, Erzurum ve bir çok şehrin kendine has mutfağından yöresel kıyafetlerine, türkülerinden oyunlarına, yaşama kültürlerine kadar tüm zenginlikleri Beyoğlululara sunuldu.

Kelkit Babakonağı Köyü Derneği Başkanı Mehmet Çelik Haber 29'a yaptığı açıklamada; Program boyunca yaptığımız etkinlik ve sunumla gecenin en etkileyici derneği olmayı başardık. Bulunduğumuz ilçede Gümüşhane'nin tanıtımını, kültürünü, yemekleri tanıtarak memleketimizin tanıtımına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Gece katılım gösteren tüm hemşerilerimize, İstanbul Gümüşhaneliler Dernek Başkanı'mız Habip Arslan'a ve bizleri desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımıza ve Beyoğlu halkına teşekkürlerimizi iletiyorum, dedi.


Geceye katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da alanda kurulmuş stantları gezerek, yerel lezzetlerin tadına baktı. Beyoğlu halkının yoğun ilgi gösterdiği gecede yöresel sanatçılar seslendirdikleri türkülerle katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.


Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Gümüşhane'nin en eski görüntüsü ortaya...
Mimar, arkeolog ve gezgin olan Fransız Félix Maire Charles Texier’in Anadolu’da senelerce seyahat etmiş...

Haberi Oku