banner333

banner309

Minik Yüreklerle Büyük Destanlar Yazılıyor

Kelkit Gelişim Spor Kulübü Başkanı ve Hocası Ferdi Şahin Başarı Hikâyesini Paylaştı

Spor 14.01.2023, 10:08
Minik Yüreklerle Büyük Destanlar Yazılıyor
banner400

Kelkit’in yetiştirdiği futbol değerlerinden biri olan Ferdi Şahin kısa bir süre önce kurduğu Kelkit Gelişim Spor Kulübü ile büyük başarılara imza atıyor.

En son U14 kategorisinde Şampiyon olan Ferdi Şahin, takımın kuruluş aşamasını ve şampiyonluk hikâyesini bizlerle paylaştı.

Şahin: “Bilindiği üzere Kelkit ilçemiz futbol tarihinde köklü bir geçmişe sahiptir. Şu an 3. Ligde mücadele eden 1954 Kelkit Belediye Spor’umuz ve amatör kulüplerimiz bulunmaktadır. Çocuklarımız çok büyük yeteneklere sahipler. Fırsat verildiğinde büyük işler başarabiliyorlar. Öğrencilerimiz okul sporlarında geçmişte çeşitli kategorilerde büyük başarılara imza attılar. Fakat yıllardan beri alt yapıdan takımlarımıza yeterince futbolcu çıkaramadık.

Amacımız, hem çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, onlara sporu sevdirmek hem de ilçemizin alt yapı ihtiyacını karşılamaktır. İşte bu amaçla, daha önce Trabzonspor Kelkit Futbol Okul'u olarak başlattığımız alt yapı çalışmalarını müsabakalara katılabilmek amacıyla kurumsallaştırdık. Öylece başta ilçemiz, ilimiz ve bölgemizin uzun yıllar alt yapı ihtiyacını karşılayacak olan Kelkit Gelişim Spor Kulübünü kurduk.

Kısa sürede Futbol federasyonumuzun istemiş olduğu kriterleri tamamlayarak müsabakalara başvurumuzu yaptık. Şu an takımımız U11,U12, U13, U14, U15, U17, ve U18 olarak üzere 7 kategoride müsabakalara katılma hakkı kazanmıştır.

Bilindiği üzere U14 takımımız büyük bir başarıya imza atarak namağlup şampiyon oldu.

Yine U17 takımımız çok kısa zamanda içinde maçlar başlayınca birçok sporcumuzun lisanları yetişemediği halde az sayıda futbolcumuzla mücadele ettiğimiz bu kategoride ligi 2. Tamamladık.

Yine U18 takımımızın maçları Ocak 21 de;  U13 ve U15 martta; U11 ve U12 mayısta başlayacak. İnşallah hedefimiz başta Kelkitli iş insanlarımız, esnafımız ve Kelkit’imize gönül vermiş tüm taraftarlarımızın desteğiyle tüm bu kategorilerde de şampiyon olmaktır.

Kurulduğumuz günden beri takımımıza yaklaşık 80 lisanslı sporcu kazandırdık. Gün geçtikçe bu sayı artmaya devam edecek ve inşallah bölgemizdeki en büyük alt yapı oluşumu kurmuş olacağız.

Her zaman şunu söyledim: Bu çocuklar bizim, hepimizin geleceğidir. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyabilmek, sporu hayatının bir parçası haline getirmek, iyi yatırımlarla iyi sporcular yetiştirebilmek için herkesin taşın altına elini sokması lazımdır. Biz imkânsızlıklarla yola çıktık, çocuklarımızla, velilerimizle ve bizlere inanmış samimi arkadaşlarımızla tek başımıza savaştık. Benim tek bir hedefim vardı; bu çocuklarımızın hikâyeleri yarım kalmasın. Bu hikâyeyi canlandıralım, hayata döndürelim ve çocuklarımızı başarıya ve nice şampiyonluklara taşıyalım.

Buradan, bugüne kadar bize inanan, bize güvenen, çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılayan çok kıymetli iş insanı hemşerilerimize, esnafımıza; İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Okul Müdürlerimize, Beden Eğitimi Öğretmenlerimize, İlçe Spor Müdürümüze ve maddi ve manevi destekleriyle başarımızın büyük kahramanları kulübümüzün kurulma aşamasında ve öğrencilerimizin yetiştirilme sürecinde desteklerini bizlerden esirgemeyen çok kıymetli arkadaşlarıma öğrencilerim ve ailelerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. 

Son olarak eklemek istiyorum ki: Başka Kelkit yok, zaman sahip çıkma zamanıdır. 3 ya da 5 sene sonra gelecek nesil Kelkit’imize ışık olacaktır.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Temmuz 2024
İmsak 03:15
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:29
Akşam 19:54
Yatsı 21:34