banner333

banner309

Gümüş Akademinin Konuğu Gökhan Duran Oldu

Eskişehir’deki Gümüşhaneliler Derneği tarafından Üniversite okuyan öğrencilere yönelik yürüttüğü “Gümüş Akademi” programı devam ediyor.

Gurbet 25.02.2020, 08:35
Gümüş Akademinin Konuğu Gökhan Duran Oldu
banner400

Eskişehirde çeşitli üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerin katıldığı Gümüş Akademinin Şubat ayı konuğu Eskişehir’in tanınmış fimalarından olan Özbesin A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı  Gökhan Duran oldu.

Dernek yönetim kurulunun da katıldığı etkinlikte konuşan Gökhan Duran şunları söyledi:”Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneğine sizlerle bizi buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum. Eskişehir bir öğrenci kenti. Genç ve dinamik bir nüfusa sahip. Hepinizin gözlerinde bir ışık görüyorum. Harika gençlersiniz. Pırıl pırıl ülkemizin geleceği olan sizlersiniz. Mesleğinizin en iyisi olmak için çalışın. Bir zaman sonra üniversiteniz biter. Ancak sizleri diğer adaylardan ayırt edecek yönleriniz olsun. Kendinizi iyi yetiştirin. Eğer içinizde özel sektörü düşünen arkadaşımız varsa söylediklerimi unutmasın. Yabancı dil mutlaka iyi derecede öğrenin. Hafta sonlarınızı iyi değerlendirin. Sosyal sorumluluk projelerinde görev alın. Boş vakit geçirmeyin. Sürekli bir şeylerle meşgul olun.” Dedi.

Sizlere sahip çıkan abilik babalık annelik yapan Eskişehirde büyükleriniz var. Vakit buldukça mesleğinizle alakalı sivil toplum kuruluşlarına ya da meslek odalarına gidin diyen Gökhan Duran sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Her şeyden önce mesleğinizi çok sevin. Severseniz başarılı olursunuz. İyi bir staj dönemi mesleğinize başlangıçta çok önemli. Nerede olursanız olun çalıştığınız yere katma değer katın. Farkındalık oluşturun.” dedi.

Öğrencilerin ileriki yaşamlarında kariyer planlamasına bir nebzede olsa katkı sağlamak için  Gümüş Akademi programını uzun süre devam ettirdiklerini belirten Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Dernek Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan :”Gümüşhaneli öğrencilerimizle ayda bir önem verdiğimiz Gümüş Akademi ile bir araya geliyoruz. İş hayatında ve mesleğinde başarılı olmuş rol model insanlarla gençlerimizi buluşturuyoruz. Gökhan beyde bu değerde başarılı olmuş bir isim. Teşekkür ediyoruz kendisine. Önemli bilgiler aktardı. Gençlerimizin sorduğu sorulara samimi içten cevaplar verdi. Karşılıklı interaktif şekilde çok faydalı görüşmeler oldu. ” Dedi.

Dernek yönetim Kurulu Üyeleri Osman Nebioğlu ve Tuncay Aydın’da yaptığı değerlendirmelerde gençlere tavsiyelerde bulunarak derslerinde üstün başarı göstermelerini beklediklerini ifade ettiler.

Derneğin Üniversite öğrenci Gençlik Sorumlusu Sefahan Özhan’da böyle bir etkinlikte arkadaşlarıyla birlikte bulunmaktan çok mutlu olduğunu, Eskişehirde dernek sayesinde hiç yabancılık çekmediklerini her konuda büyüklerinden destek ve yardım aldıklarını belirterek yönetim kuruluna teşekkür etti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:27
Akşam 20:03
Yatsı 21:52