banner333

banner309

Başkan Olgun’dan Açıklamalar

Misli.com 2.lig, Beyaz grupta mücadele eden temsilcimiz Gümüşhanespor kulübü başkanı Vahit Olgun, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gümüşhanespor 22.11.2020, 00:30
Başkan Olgun’dan Açıklamalar
banner400

Misli.com 2.lig, Beyaz grupta mücadele eden temsilcimiz Gümüşhanespor kulübü başkanı Vahit Olgun, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“4 gün daha Gümüşhanespor’un mevcut durumuna kayıtsız kalsaydık bugün Gümüşhanespor konuşulmayacaktı”

Gümüşhanespor’un kendileri için olmazsa olmaz olduğunu kaydeden Başkan Olgun, “Yaklaşık 15 yıldır Gümüşhanespor’un tüm maçlarına gitmek için gayret gösterir yakından takip etmek isteriz. Bugün de kulüp başkanı olarak takımımızın yanındayız. Bizim başladığımız noktayı hiç kimsenin unutmaması gerekiyor. Gelinen süreç iyi değerlendirilerek eleştiriler yapılmalıdır. Skora bakarak yorumlamak futbolda daha yaygındır. Bugün bakıldığında Gümüşhanespor’un varlığı bile tüm hemşerilerimizi mutlu etmesi gerekiyor. Çünkü biz dört gün daha Gümüşhanespor’un mevcut durumuna kayıtsız kalsaydık bugün Gümüşhanespor konuşulmayacaktı” dedi.

“Son bir hafta içerisinde yaşanan bazı olaylar beni çok üzdü”

Kulübün kapısını yeniden açtıklarını ve teknik ekibi belirledikten sonra oyuncu grubunu ve personelini camiaya kazandırdıklarını ifade eden Başkan Olgun, “Kamp yapamadan takım lige başladı. Şehrimizin havasına uygun yeni oyuncuları da kadromuza kattık.  Son bir hafta içerisinde yaşanan bazı olaylar beni çok üzdü. İstediğimiz sportif başarı gelmiyor. Gelmesi için çaba sarf ediyoruz. Sahada kazandığımızı masada kaybettik.  Sezon başında oyuncuların lisanslarını çıkartmadan SGK ve Maliye borcunun istenilmedi. Gümüşhanespor’un transfer yasağı vardı. Bilindiği üzere bu yasağı kaldırdık. Yasağı açarken de SGK ve Maliye borcunun sorun olmayacağı belirtilmişti. Bizlerde kulüpten alacaklı olan oyuncularla uzlaşarak transfer yasağını kaldırdık. Yeni transferlerimizin ise lisanslarını çıkarttık. Ligde birkaç hafta geçtikten sonra SGK ve Maliye borçlarını sebep göstererek 3 puanlarının silindi. Bu durum tamamen çifte standarttır. Bir haksızlıkla karşı karşıyayız. Kabul edilebilir bir durum değil. Gümüşhane halkına karşı yapılmış bir haksızlıktır. Bu haksızlık dile getirilmelidir. Bu puan silme cezası bizim ihmalimizden kaynağı değildir. Geçmişten kaynaklı sorunlardan dolayı bu sorun yaşandı. Geçmişe dönük tüm sorunlar bizi sıkıntıya sokuyor. Biz federasyondan bir lira katkı almadık. Geçen ay federasyondan 200 bin TL bir ödeme oldu, bunun miktarın ise 100 bini SGK’yı kesildi. Kalan 100 bin lirası ise bizden önce kullanılan krediye kesildi. Bu sorunları biliyoruz ve tüm yönetimdeki arkadaşlarımızla sorunları aşmak için neler yapılabilir bunu konuşuyoruz. Gümüşhanespor’un sportif başarısı sezonluk, yönetimsel başarısı ise kulübün ve şehrin önünü açacaktır” diye konuştu.

"Kasaya giren tüm paralar borçlara gidiyor. Bu nedenle kulübün şirketleşmesi ile ilgili çalışmalarımızı tamamladık"

Konuşmasına geçtiğimiz günlerde yapılan bir paylaşım ile alakalı görüşlerini belirterek devam eden Başkan Olgun, “Gümüşhaneli bir hemşerimiz bir parti kurmuş, Gümüşhanespor sahipsizken hiç ortaya çıkmamış. Kulübe sahip çıkılmışken ve şehrimize yaptığımız birçok projeyle ilgili teşekkür etmemiş. Geçen hafta ise mesleği küçük düşürüp, ne oldu zabıta müdürü takımı kurtaramadın mı diye paylaşımlar bulunmuş. Eğer takımı daha iyi yerlere getireceksen biz engel değiliz. Kulübe 3 milyona yakın ödeme yaptık, bir lirasını talep edersek namerdiz. Buyur gel kulübü ileri götür. Geçmiş dönemdeki borçlar sebebiyle kulübün hesaplarına temlik konmuş durumda. Kasaya giren tüm paralar borçlara gidiyor. Bu nedenle kulübün şirketleşmesi ile ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Cep telefonları operatörleri ile son aşamaya gelindi. Ay sonuna kadar kulübe destek amaçlı SMS kampanyası başlatacağız. Bunun yanında 29.000 taraftara 29.000 forma kampanyası düzenleyeceğiz. Gümüşhanespor tüm Gümüşhanelilerin. Hep birlikte kulübü hak ettiği yere getireceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Mayıs 2024
İmsak 03:04
Güneş 04:53
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:45
Yatsı 21:26