banner333

banner309

Gümüşhane İçmesuyu İsale Hattı Boruları Şantiyeye İndirildi

Gümüşhane 25.08.2022, 16:16
Gümüşhane İçmesuyu İsale Hattı Boruları Şantiyeye İndirildi
banner400

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor. Trabzon ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki taşkın risklerinin azaltılmasında da önemli rol oynamaktadır.

Gümüşhane İlimizin en önemli projeleri arasında yer alan ve şehrin içmesuyu sorununu ortadan kaldıracak olan İçmesuyu İsale Hattı inşaatına dair müjdeli haberi veren DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi AKCA, “Gümüşhane İçmesuyu İsale Hattı inşaatımız kapsamında iletim hattı boruları şehre getirilmiş olup, yüklenici firma şantiyesine indirilmiştir” dedi.

Genel Müdür Akca şöyle devam etti: “29 Km uzunluğunda inşa edilecek olan bu isale hattı, yine DSİ tarafından inşa edilen, temelden 67 metre yüksekliğe sahip olan Bahçecik Barajı'ndan temin edeceği memba kalitesindeki suyu, vatandaşlarımızın çeşmelerine ulaştıracaktır. Gümüşhaneli vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 28 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33