banner333

banner309

Geleceğe daha umutla bakan bir Gümüşhane var

Vali Memiş İl Özel İdaresinde Değerlendirme Toplantısı Düzenledi.

Gümüşhane 22.11.2017, 08:37
Geleceğe daha umutla bakan bir Gümüşhane var
banner400

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehri ziyaretinin ardından İl Özel İdaresinde geniş katılımlı toplantı düzenleyen Sayın Valimiz Okay Memiş, oldukça başarılı bir yaz sezonu geçirdiklerini söyledi. 

Gümüşhane-Samsun arasındaki mesafeden daha uzun olan 450 kilometre gibi rekor sayılabilecek asfaltı köy yollarında yaptıklarını belirten Sayın Valimiz, bu durumdan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da bilgilendirdiğini söyledi. 

Önümüzdeki sezon kalan asfaltların tamamlanması için çok iyi bir ekip kuracaklarını belirten Sayın Valimiz, “Asfalt ekibimiz yaz sezonu boyunca durmaksızın köy yollarımızda ilmek ilmek asfalt çalışması yaptı. Bu 450 kilometrelik asfalt başarısında ekibimizin her bir üyesinin alnından akan damla damla terler var. Bizde bu ekibimizi kış sezonuna girilmesi nedeniyle tatile gönderme kararı aldık. Tüm masraflarını ben karşılayacağım ve ekibimizi istedikleri yerde tatile göndereceğim” dedi. 

Gümüşhane’de bütün kamu hizmetleri açısından çok iyi durumda olduklarını ifade eden Sayın Valimiz, “Kişi başına en fazla kamu yatırımı alan iliz. Birçok alanda devlet burada herşeyi yaptı. Geleceğe daha umutla bakan bir Gümüşhane var” diye konuştu. 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, ilgili İl Müdürleri, kurumun birim müdürlerinin de katıldığı toplantıda şehrin eğitimden tarıma, turizmden ulaşım ve su yatırımlarına kadar birçok konu ele alınırken, turizm konusunda Zigana dağı geçidindeki tarihi mekanlarda yapılacak dönüşüm çalışmaları masaya yatırıldı. 

Zigana dağındaki dönüşüm projesinin altyapı kısmında çalışmaların başladığı ifade edilen toplantıda yaz aylarıyla birlikte dönüşüm çalışmalarının da başlayacağı, önümüzdeki günlerde turizm konusunda Türkiye’de ki en yetkin kurum ve kuruluşlarla toplantı yapılacağı, 2018 yılı içinde kent merkezindeki Atatürk Caddesinde başlaması planlanan sokak sağlıklaştırması çalışmaları görüşüldü. 

Zigana dağında tarihi ipek yolu üzerindeki geçitte kadimden beri tesislerin bulunduğunu belirten Sayın Valimiz, “Altyapı çalışmaları bitince üst yapıya başlayacağız. Led aydınlatma, dış giydirme, yol boyunca aydınlatma yapılacak. Zigana’yı İsviçre Alplerine çevireceğiz” dedi. 

Toplantıya katılan İl Müdürlerine “Elinizi taşın altına koyun, bu işleri biz yapacağız” diye seslenen Sayın Valimiz, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile iletişimde olduklarını, kısa süre içerisinde yapılacak toplantının ardından 2017 yılında şehrin 3 turizm merkezini ziyaret eden 300 bin kişinin önümüzdeki yıldan itibaren artmasını planladıklarını ve buna göre planlamaları yaptıklarını söyledi. 

İl merkezinde yap-işlet-devret modeliyle yapılacak alışveriş merkezinin tamamlanmasıyla dünya markalarının şehre geleceğini ve Gümüşhane’yi hem dünyaya hem de Türkiye’ye entegre edeceklerini ifade eden Sayın Valimiz, “Şehre değer katma derdindeyiz. Bu şehirde yaşayan hiç kimse başka şehirlere imrenmeyecek. Gümüşhane’yi dışardan gelenlere de sevdirmek istiyoruz” dedi. 

Valimiz Sayın Okay Memiş ve beraberindeki heyet kurumda çalışan işçilerle birlikte yemek yedikten sonra İl Özel İdaresi mülkiyetindeki tarihi Özdenoğlu ve Balyemez Konaklarında incelemelerde bulunduktan sonra İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar’ı makamında ziyaret etti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:48