banner333

banner309

Başkan Ercan Çimen'den AVM Açıklaması

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, eski otogar binasının yerine yapılmak için temel kazısı yapılan fakat duran Alışveriş Merkezi (AVM) çalışmasını Belediye şirketi olarak devraldıklarını açıklayarak “Söz verdiğimiz gibi AVM yapılacak” dedi.

Gümüşhane 31.08.2020, 18:20 31.08.2020, 16:09
Başkan Ercan Çimen'den AVM Açıklaması
banner400

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, eski otogar binasının yerine yapılmak için temel kazısı yapılan fakat duran Alışveriş Merkezi (AVM) çalışmasını Belediye şirketi olarak devraldıklarını açıklayarak “Söz verdiğimiz gibi AVM yapılacak” dedi.

Hasanbey Mahallesi Daltaban semtindeki eski otogar ve sanayinin yerine yapılacak AVM projesinin sürecinin çok uzaması sonucu sürece müdahale etmek zorunda kaldıklarını kaydeden Başkan Çimen, “Yüklenici firmayla uzun süren istişareler yaptık. O arkadaşlarımız da kötü niyetli değildi fakat finansal zorluklar yaşadılar. Bizim bu şehre sözümüz var dedik. Biz bekleyemeyiz dedik. Kendileriyle anlaşıp işi ve yapımını devraldık. Şehrimize verdiğimiz sözümüzü yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“HEDEFİMİZ 350 YENİ İSTİHDAM”

Gümüşhane’de çözüme kavuşturmak istedikleri en önemli sorunlarının başında genç işsizlere iş imkânı sağlamak olduğunu dile getiren Başkan Çimen, “Okuyup tahsilini tamamlayan Gümüşhaneli kardeşlerimize iş istihdam imkânı üretmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yeni iş sahaları yeni projeler üretiyoruz. Önceliğimiz başta onlara yeni imkânlar üretebilmek için. İnşallah AVM’mizde 350 kişi çalışacak. Hepsini ilimizden sağlamak istiyoruz. AVM’mizde bulunan esnafımız ayrıcalıklı olacak. İşyerlerinden tutunda iş kollarına kadar tüm imkânlarda esnafımızı ön plana çıkarmak istiyoruz. Onlara ek getiri sağlamak adına tüm imkân ve yolları deneyeceğiz. Benim şehrimdeki hemşehrilerimde markalardan alışveriş yapma imkânını bulacak. Ülkenin her yerinde sabit fiyatları olan giyimden yiyeceğe her türlü imkâna ulaşacak. İndirimlerden ve kampanyalardan faydalanacak” dedi.

“SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ AVM YAPILACAK”

Gümüşhane’ye bir AVM kazandırma hedefinden hiçbir zaman vazgeçmediklerini altını çizen Başkan Çimen, “Gümüşhane ve Gümüşhane insanı buna layık. Halkımızın bu hizmeti de profesyonel olarak alması için gerekli tüm adımları atıyoruz. Burası asla “pasaj” olmayacak. Hepimizin her ilde gittiği gibi profesyonel bir Avm formatını kazandıracağız. Aklımızda çeşitli modeller var. Ulusal bazı markalar bize ortaklık teklif ediyor. Bu hususta masamız da değerlendireceğiz. Ayrıca kendi geliştirdiğimiz bir iş modeli de gündemde. İlimiz hep yapı kooperatifleri ile tanıştı. Geçmişte ilimizde birçok başarılı ticari esnaf kooperatifi kurulmuştu. Bizlerde şimdi böyle bir modeli gündemimize aldık. İnşallah yakın zamanda kamuoyuyla sizlerle paylaşacağız” şeklinde konuştu.

“2021 YILI ATILIM YILI OLACAK”

Büyüyen ve gelişen Türkiye’de yeni Gümüşhane’yi hep birlikte inşa edeceklerini vurgulayan Çimen, “2019 seçimlerinden sonra halkımızın verdiği yetkiyle 2019-2020 yılını mali disiplin yılı ilan ettik. Polemiklere takılmadığımız gibi gerçekleri de önümüze aldık. Belediyemiz büyük yatırımların altına girmişti ve bu yatırımlar için borçlandık. Bu yıl tüm borçlarımızı neredeyse kapadık. Evet, iftiharla söylüyorum ki Piyasa borcumuz neredeyse 5 milyona indi. Alacaklarımız neredeyse 15 milyona çıktı. Artık mali açıdan çok güçlü bir belediye olarak 2021 yılında daha büyük yatırımlara odaklanıyoruz. Tünel açılınca cazibe merkezi olacağız. İlimizde Zigana Tüneliyle yaşanacak gelişmelere şimdiden altyapımızı hazırlamamız gerekiyor. İnanıyorum ki Terse göç yaşanacak ve ilimize yoğun talep olacak. O yüzden çalışmalarımızı hep bu denklem içinde yapıyoruz. AVM’mizde bu kapasiteler ölçeğinde düşünülüyor. Önümüzdeki 30 yıla damga vuran bir proje olacak inancındayım” diye konuştu.

Başkan Çimen yapılacak alışveriş merkezinin Belediye’nin iştiraki olan GÜMSAŞ şirketi tarafından devralındığını hatırlatarak, “Hep birlikte bu süreci yürüterek, şehrimize alışveriş merkezini kazandıracağız. Şehrimizin vizyon projesi olarak nitelendirdiğim AVM projemize ilişkin çalışmaları kısa süre içinde tamamlayıp ve yapım aşamasına geçmeyi hedefliyoruz. Projemiz Önümüzdeki 30 yıla damga vuran bir proje olacağı inancındayım" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49