banner333

banner309

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Gümüşhane’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100.yıldönümünde yayımlanan kutlama mesajları.

Gümüşhane 29.08.2022, 12:25
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
banner400

VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

"Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin, muazzez vatan toprağı uğruna karşısında hiçbir gücün duramayacağının ispatı, Anadolu’yu ebedi yurdumuz olarak bir kez daha tescillediği ve Cumhuriyetimizin kuruluşunu müjdeleyen büyük zaferimizin 100. yıl dönümünü birlik, beraberlik içerisinde kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, uğrunda büyük bedeller ödeyerek ordu-millet kenetlenmesiyle kazanılan, tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı tüm imkânsızlıklara rağmen en anlamlı cevap niteliğindedir. Tıpkı o gün olduğu gibi bugün de tek yürek halinde gönüllerimiz bir, ideallerimiz bir, hayallerimiz, kaderimiz birdir. Bu anlayışla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda emin adımlarla ilerleyen milletimiz, bu yolda kendisini engellemeye çalışan mihrakların kurduğu tuzakları dün olduğu gibi bugün de bozacak inanç ve kararlılığa sahiptir. Vatanımıza göz dikenler bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti, ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür. Bu topraklar üzerinde Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar var olacak ve ay-yıldızlı bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle,  aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 100. Yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyor; Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, mübarek kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor, Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum."

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

“Bugün, mazisi eşsiz kahramanlıklarla dolu aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı’ndaki mücadelesini başarıyla neticelendirerek Anadolu’yu ebedi yurdumuz olarak bir kez daha tescillediği ve Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

30 Ağustos; 1071’de Malazgirt’te açılan sayfanın altına 1922 yılında vurulan şanlı bir mühürdür. Savaş meydanlarında yalnızca Anadolu toprakları düşman işgalinden kurtulmamış; aynı zamanda bu milletin hiçbir zulme ve işgale boyun eğmeyeceği bütün dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir.

Büyük Zafer’e ilham veren ruh, inanç, azim ve irade günümüzde de milletimize istikamet çizmektedir. 100 yıl önce olduğu gibi bugün de milletimiz; istiklal ve istikbali için, canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakârlık ve cesareti göstermeye hazırdır. Ülkemizin gelişmesini, kalkınmasını, birlik, beraberlik ve kardeşliğini hedef alan iç ve dış mihraklar yüce milletimizi bütün azamet ve kudretiyle her daim karşılarında bulacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin istiklal ve istikbali için verdiği büyük mücadelenin zafere ulaşmasının 100. yıldönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız ve milletimiz için canlarını feda eden Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi hürmetle yâd ediyor, kahraman milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyoruz.”

GTSO BAŞKANI İSMAİL AKÇAY

“100 yıl önce aziz şehitlerimizin destansı mücadeleleri ve mübarek kanlarıyla tescil edilen bu iradenin gücünden hiçbir şey kaybetmeden ilelebet bu vatan topraklarında hüküm sürecek.

30 Ağustos 1922 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında kazandığı bu kutlu zafer ile Türk Milletinin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılık tüm dünyaya ilan edilmiştir. Her aşaması kahramanlık destanlarıyla dolu Milli Mücadele sonucunda elde edilen şanlı zaferle birlikte, aynı zamanda Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır. Bugün, bizlere düşen görev, bütün imkânsızlıklara, yokluklara rağmen tüm zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılını bir kez daha tebrik ediyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Milli Mücadelenin tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52