banner333

banner309

Gümüşhane Üniversitesi COVID-19 Bilgilendirme Sayfasını Açtı

Koronavirüs salgınıyla ilgili üniversitenin çalışmalarının, alınan önlemlerin ve duyuruların yapılacağı COVID-19 Bilgilendirme Web Sayfası hizmete açıldı.

Gümüşhane Üniversitesi 08.05.2020, 17:20 08.05.2020, 17:29
Gümüşhane Üniversitesi COVID-19 Bilgilendirme Sayfasını Açtı
banner400

Gümüşhane Üniversitesi, COVID-19 pandemisi sürecinde alınan önlemlerin ve üniversitenin yaptığı çalışmaların paylaşılacağı internet sayfasını hizmete açtı. Bu sayede koronavirüsü ile ilgili bilgilendirmelerin daha etkin yapılabilmesi amaçlanıyor.

Açılan internet sayfasını değerlendiren Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek,  “COVID-19 Pandemisi dolayısıyla yükseköğretim kurumlarımızda eğitime 16 Mart 2020 tarihinden itibaren ara verilmesinden bu yana geçen süreç içerisinde Gümüşhane Üniversitesi olarak bir dizi çalışma yapıp önlemlerimizi aldık. Bu çalışmalarımızın ilki öğrencilerimizin evlerinde Uzaktan Eğitim Sistemi ile eğitim-öğretimlerine ara vermeden sağlıklı bir şekilde devam etmelerini sağlamak oldu. Bununla birlikte ilk elden konunun uzmanlarından oluşan akademisyen arkadaşlarımızla ile birlikte COVID-19 Pandemisi hakkında bilgilendirmeler yaptık. Üniversitemizi baştan sona bir temizlik ve dezenfekte işlemine tabi tuttuk, bu işlemlerimiz her gün devam ediyor. İşleri gereği kişilerle sık temasta bulunan idari ve temizlik personelimize maske ve eldiven dağıtımı yaptık. Öğrencilerimizle iletişimimizi daha sıkı
tutup onların ihtiyaçlarına göre yeni düzenlemeler yaptık. Akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizi düzenli olarak yol aldığımız gelişmeler hakkında bilgilendirmeye devam ediyoruz.


Son olarak da tüm bu gelişmelerin yer aldığı COVID-19 Bilgilendirme Web Sayfasını oluşturduk. Adı geçen sayfada üniversite olarak yapılan tüm güncel bilgilerin paylaşımları sürüyor. Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor süreçte halkımızın sağlığı bizler için en önemli konulardan birisidir. Bunu başarmak için de doğru ve etkin bir şekilde bilgilendirmelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bizler de aldığımız önlemler sonucunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Evde kal çağrılarının dikkate alınmasını diliyoruz. Herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.” görüşlerini paylaştı.

Gümüşhane Üniversitesi COVID-19 Bilgilendirme Web Sayfasına, üniversitenin resmi sitesinde yer alan COVID-19 Çalışmaları başlığı altından veya (http://covid19.gumushane.edu.tr/tr/?) adresinden ulaşılabiliyor.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52