banner333

banner309

Belediye Başkanı Ercan Çimen'den Annelere Mesaj

Belediye Başkanı Çimen, anneler günü dolayısıyla mesajını paylaştı. Annelerimizin iyiliğin, şefkatin ve koşulsuz sevginin kaynağı olduğuna işaret etti.

Gümüşhane 09.05.2020, 00:00
Belediye Başkanı Ercan Çimen'den Annelere Mesaj
banner400

Yayımladığı mesajında, annelerin dünyanın en nadide çiçeği olduğunu belirten Başkan Çimen, annelerin hayatımızın her anında şefkat, sevgi ve merhamet duygularını ortaya koyarak bizleri çepeçevre sardığına ifade etti.

Belediye Başkanı Ercan Çimen, mesajına daha sonra şu sözlerle devam etti: “Bütün güzelliklerin sembolü olan annelerimiz, sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bir toplum yaşantısının tesis edilmesinde de önemli rol oynamaktadır. Büyük fedakârlıklarla; şefkatle, merhametle besleyip büyütmeyi, sabır göstermeyi, sadakati, cesareti, hoşgörü ve sevgiyi bizlere karşılıksız sunan, Peygamber Efendimizin ‘Cennet anaların ayaklarının altındadır’ övgüsüne mazhar olan değerli annelerimize, şükran ve sevgimizi sunabileceğimiz bir Anneler Günü’ne daha kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkı asla ödenmez ve bu nedenle annelerimizin kıymeti sadece tek bir günle anlaşılamaz.

Hayatı boyunca anne ve babasına nezaket ve hürmet gösteren bir evlat, her gününü ihya etmiş demektir. Dinimiz, her günün anneler günü olmasını ister. Anneler her gün gönüllerimizde açan bir çiçek gibi olmalıdır. Hayatımızın her anında, bizlerin yanı başında olan, hastalığımızda en büyük destekçimiz, başarımızın gönüllü anahtarı annelerimiz, dünyanın en nadide çiçeğidir. Her güzel şeylere layık olan annelerimize vereceğimiz belki de en büyük hediye, ona sevgiyle sarılmaktır” dedi.

Dünyanın en değerli varlığı annelerin yılda sadece bir gün değil her gün sevgi ve saygı ile hatırlanması gerektiğini belirten Başkan Çimen: “Evlatlarının mutluluğu, geleceği için kendilerini feda eden, yemeyip yediren, gezmeyip gezdiren annelerimizin üzerimizdeki haklarını asla ödeyemeyiz. İlk adımı atarken de iş hayatına atılırken de arkamızda, bizi cesaretlendiren, hayata hazırlayan, iyiye yönlendirip kötülükten, kötülerden uzak tutmaya çalışan annelerimizi buluruz. Baş tacı kabul ettiğimiz annelerimiz, bizler için berekettir, duadır, ilk öğretmendir. Hayatımın her safhasında olduğu gibi milletimize hizmet yolunda da annemin duasını daima yanımda hissetme bahtiyarlığıyla annelerimizin, bizim istikbalimizin, birlik ve beraberliğimizin en önemli mimarları olduklarını vurgulamak istiyorum. Hayatın tüm güzelliklerine layık olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştirip, hayat boyu yol göstericimiz, baş tacımız olan ve anne olmanın en mukaddes gururunu taşıyan başta Şehit annelerimiz olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş annelerimize de Allah'tan rahmet dileyerek, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50