banner333

banner309

GTSO’dan YKS'de Dereceye Giren Öğrencilere Destek

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) 2020 Yüksek Öğretim Kurumları sınavında Gümüşhane’de en yüksek puanı alan 3 öğrenciyi ödüllendirdi.

Gümüşhane Üniversitesi 29.10.2020, 15:25
GTSO’dan YKS'de Dereceye Giren Öğrencilere Destek
banner400

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) 2020 Yüksek Öğretim Kurumları sınavında Gümüşhane’de en yüksek puanı alan 3 öğrenciyi ödüllendirdi.

GTSO Toplantı Salonunda öğrencilerle bir araya gelen GTSO başkanı İsmail Akçay, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak Gümüşhane’de eğitim gören öğrencilere destek olmak amacıyla belirli aralıklarla çeşitli faaliyetler yürüttüklerini söyledi.

2020 Yüksek Öğretim Kurumları sınavında Gümüşhane’de önemli bir başarı elde eden öğrencileri tebrik etmek ve onlara destek olmak için bir araya geldiklerini kaydeden Akçay, YKS’de ilk 3 öğrenci olan Hazal Rana Şahinöz, Mustafa Uğur Mutaf ve Yaren Nar isimli öğrencileri tebrik etti.

Akçay, “Şehrimizde önemli bir başarı elde eden siz değerli öğrencilerimiz ile birlikte çeşitli puanlar alarak farklı bölümlere yerleşen tüm öğrencileri ve öğrencilerimizin başarısı için mücadele eden eğitimcilerimizi tebrik ediyorum. Hepinizin bildiği gibi Cumhuriyetimiz 97.Kuruluş yıl dönümünü yarın kutlayacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de öğretmenlerimiz hakkında dediği gibi ‘’Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’ Sözünden hep çok etkilendim ve gurur duydum. Yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Biz aklı hür vicdanı hür ve irfanı hür nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz’’ sözünün de ne kadar önemli olduğunu asla unutmamamız gerektiği düşüncesindeyim. Bu önemli sözlerin altını doldurmak isteğimizde sayfalar dolusu anlam yazılabilir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Belirttiği bu fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller siz değerli eğitmenlerimiz sayesinde yetişecektir. Dünyada herkes zengin olmak istiyor. Ancak kabiliyetli, eğitimli ve donanımlı olanlar zengin oluyor. Eğitimli donanımlı ve kabiliyetli insanlardan oluşan ülkeler zengin oluyor. Öğretmenlerimizin yetiştirdiği bilgili, donanım sahibi ve kabiliyetli siz değerli gençlerimiz sayesinde ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine ulaşacaktır. Buna olan inancımızda tamdır. Ben bir kez daha Hazal Rana Şahinöz, Mustafa Uğur Mutaf ve Yaren Nar öğrencilerimizi göstermiş oldukları bu önemli başarı için tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odasının yürütmüş olduğu önemli projelerle her zaman eğitim camiasına yakından destek olduğunu belirten Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ise farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen bu güzel etkinlik için Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay ve oda yöneticilerine teşekkür etti.

Toplumun geleceğinin çocukların etkin ve nitelikli bir şekilde yetişmesine bağlı olduğunu belirten Doğan, “Bu öğrencilerimizde eğitim süreçlerinde göstermiş olduğu bu başarılı grafik ile buna aday olduklarını gösterdiler. Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından gerçekleştirilen, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizi motive edici bu tarz etkinliklerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tür etkinlikler hem öğrencilerimizi hem de eğitim camiamızı olumlu motive ediyor. Ben bir kez daha değerli desteklerinden dolayı Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız İsmail Akçay ve oda yöneticilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etkinlik öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesinin ardından, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50