banner333

banner309

Vatan Okulları öğrencisi Ayşe Ebrar DURAN ödüle doymuyor.

Hemşerimiz Turay Kesler'in sahip olduğu Vatan Okulları başarılarına bir yenisini daha kattı. Vatan Okulları öğrencisi Ayşe Ebrar DURAN ödüle doymuyor.

Eğitim 03.06.2016, 08:51 03.06.2016, 08:59
Vatan Okulları öğrencisi Ayşe Ebrar DURAN ödüle doymuyor.
banner400

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Liseler arası Taekwondo Şampiyonası 42 Kilo Bayanlar Kategorisi’nde; önce İstanbul İl Birincisi ardından Kastamonu’da düzenlenen turnuvada Bölge Birincisi ve son olarak da  Adana’da yapılan final müsabakalarında tüm rakiplerini geride bırakarak Türkiye 1. si olmaya hak kazandı.

 

Ayşe Ebrar DURAN duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade ediyor :
“Spor benim için bir yaşam biçimi diyebiliriz. Aslında her şey jimnastik yapma konusundaki fikrimi değiştirmemle başladı.  Bu anlamda arkadaşlarıma çok şey borçluyum. Çünkü onlarla ortak bir şeyler yapmak isterken kendimizi taekwondo yaparken bulduk. Teakwondo hocalarımın benim spora olan merakımı keşfetmeleri ve beni yönlendirmeleri sayesinde pek çok başarı elde ettim. İlk başarım olan İstanbul şampiyonluğu sayesinde özgüven sahibi oldum. Bu özgüven bana diğer başarıların da kapılarını açtı. Hepsi sırasıyla ama disiplinli bir çalışmanın sonucunda geldi.

Başarıyı tatmak hep başka başarılar kazanmaya isteklendiriyor insanı. Okul başarımda da sporun katkısı olduğunu inkâr edemem. Hatta yeni hobiler elde etmem için de bir araç oldu. Kısacası spor hem sağlıklı yaşamak hem de hayatımızı  disipline sokmak için faydalı bir uğraş. Tabii benim için bir uğraş olmaktan öte hayatım için büyük bir kazanım. İyi ki taekwondo ile uğraşmışım , iyi ki ailem beni yönlendirmiş ve iyi ki hocalarım beni cesaretlendirmiş. Onlar sayesinde Türkiye 1.liğine ulaştım. Hayatıma sundukları katkılar için bir kez daha hepsine teşekkürler. “

 

Vatan Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Turay KESLER, ‘’Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’’ sözünden hareketle  Vatan Okulları olarak sporu ve sporcuyu daima destekliyoruz. Öğrencimiz Ayşe Ebrar DURAN’ ı, ailesini  ve aktif spor yaşamına katkıda bulunan başta antrenörü  Cihan Emre Akdemir olmak üzere tüm hocalarını tebrik ediyoruz. ‘’ dedi.

 


Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52