banner333

banner309

Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’dan Okul ve Kurumlara Ziyaret

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, il merkezinde bulunan 5 anaokulu, 6 ilkokul, 11 ortaokul, 12 ortaöğretim ve 7 kurum olmak üzere toplam 41 okul/kurumu kapsayan ziyaretlerini tamamladı.

Eğitim 22.12.2022, 16:22 22.12.2022, 16:24
Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’dan Okul ve Kurumlara Ziyaret
banner400

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, il merkezinde bulunan 5 anaokulu, 6 ilkokul, 11 ortaokul, 12 ortaöğretim ve 7 kurum olmak üzere toplam 41 okul/kurumu kapsayan ziyaretlerini tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini devralmasının ardından, okul ziyaretlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın Gümüşhane merkezde bulunan 41 okul-kurumu ziyaret ederek okul idareciyle tanıştı, okulların genel durumları hakkında bilgi aldı.

Okul ziyaretleri kapsamında öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; “ Eğitim faaliyetlerindeki sorumluluğumuzun farkında olarak elbirliğiyle eğitim kalitemizi arttırma gayreti içerisinde olacağız. Yaşamın her alanına hazır ilim ve bilimle donanmış bireyler yetiştirmenin mutluluğunu bir aile anlayışıyla yaşamak istiyoruz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okul yöneticileri olarak öncelikle sorumluluğumuzun ve görevimizin bilincinde olmamız ve çalışmalarımız çaba ve gayretlerimizle, davranışlarımızla meslektaşlarımıza öğretmenlerimize rol model olmalıyız. Hem öğretmenlerimizi hem de öğrencilerimizi sürekli motive etmeliyiz. Öğretmenlerimizi çalışmalarında daha iyi motive etmek için onlara huzurlu ve verimli bir çalışma ortamı oluşturmamız ve okuldaki her bir personelimizle iyi ve sağlıklı bir iletişim kurmamız mutlak bir gerekliliktir. dedi.

Bizler Sadece Bir Birey Değil Toplumumuzun, Ülkemizin Geleceğini Hazırlıyor ve Yetiştiriyoruz

Öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Müdür Metin Yalçın, Meslektaşlarım olarak, Öğretmenlik mesleğinin yüce ve kutsal bir meslek olduğunu bunun farkında ve bilincinde olmamız gerektiğini, sorumluluğumuzun büyük ve bize emanet edilen yavrularımızın ve gençlerimizin vebalinin omuzlarımızda olduğunu ifade etmek isterim. Bizler sadece bir birey değil toplumumuzun ülkemizin geleceğini hazırlıyor ve yetiştiriyoruz. Öğrencilerimize sadece bilgi yüklemekle değil onları iyi bir insan, milli ve manevi değerlerine bağlı, kendi kültürel ve öz değerlerini benimsemiş, ahlaklı, gayretli, çalışkan ve öz güveni yüksek, vatanına milletine faydalı, geleceğin güçlü Türkiye’sini kurgulayacak bireyler yetiştirmek de en büyük ödevimiz olduğunu söyledi.

Öğrencilerimizin Yüreklerine Dokunarak Onları Motive Edebilir ve Şekillendirebiliriz

Öğretmenliğin maddi tatminden çok manevi tatmini olan bir meslek olduğunu söyleyen Yalçın, öğrencilerin yüreklerine dokunmadan beyinlerine hükmedemezsiniz diyerek öncelikle küçük yüreklere dokunarak onları motive edebiliriz ve şekillendirebiliriz. Bunlarla birlikte öğretmenler olarak çocuklarımızın akademik başarılarıyla birlikte onlarda var sosyal kültürel sportif ve sanatsal cevherleri yetenek ve becerileri ortaya çıkarıp geliştirmemiz gerekir. Yine özellikle akademik başarıyı hedefleyen öğrencilerimize eğitim koçluğu yaparak onları iyi tanıyıp rehberlik yapmamız çok önemli bir husustur. Bu ülkenin geleceğinin nesillerini yetiştiren eğitimciler olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bilin ve bugüne kadarki ve bundan sonraki bu uğurda vermiş olduğunuz tüm emekleriniz için tek tek teşekkür ederim dedi.

Düzenli Bir Şekilde Kitap Okumanız Gerekmektedir

 Okul ziyaretlerinde sınıflarıda ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Müdür Yalçın,                                 Öğrencilerimize neyi hedefliyorsanız hangi alanda yetişmek istiyorsanız bunun yolunun disiplinli ve çok çalışmaktan geçtiğini, başarıya ulaşmak için çalışmanın olmazsa olmaz olduğunu, özellikle sınava girecek öğrencilerin günlük 2-3 saat disiplinli bir şekilde çalışmalarının zorunlu olduğunu, düzenli bir şekilde kitap okumaları gerektiğini ve akademik başarıya odaklandıkları kadar, ahlaklı sevgi saygı ve hoşgörü sahibi, milli ve manevi değerlerine sahip vatanını milletini seven ve bunun için çalışan iyi bir insan olmalarının da çok önemli olduğunu söyledi.

Size Çok Güveniyoruz Bu Güveni Boşa Çıkarmayacağınıza İnanıyoruz

Büyükleri olarak kendilerine çok güvendiklerini ve bu güveni boşa çıkarmayacaklarına inandıkları söyleyen Müdür Yalçın, Bugünden 10 yıl 20 yıl sonrasını hayal ederek o gün bu ülkenin yöneticileri, tıpçıları, hukukçuları, mühendisleri ve farklı meslek guruplarında çalışanlar olarak büyük Türkiye’yi kurmuş olacaklarını düşünmelerini bunun için de dünyadaki çağdaşları ile rekabet edebilmek için çok ama çok çalışmaları gerektiğini, her zaman kendilerinin yanında olduklarını bunu asla unutmamaları gerektiğini söyledi.

Ziyaret ettiği bütün okulların isteklerini not alan Müdür Yalçın, geleceğimizin bekası gençlerimizin yetişmesinde görev alan tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederek ziyaretlerinin bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

Yalçın, önümüzdeki günlerde ilçe ziyaretlerine başlayacağını söyledi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Temmuz 2024
İmsak 03:06
Güneş 04:58
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:59
Yatsı 21:42