banner333

banner309

Değerler Eğitim Kısa Film Yarışması Ödül Töreni

İl Milli Eğitim Müdürlüğüce Gümüşhane Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Değerler Eğitimi Kısa Film Yarışması” ödül töreni düzenlendi.

Eğitim 28.05.2019, 15:52
Değerler Eğitim Kısa Film Yarışması Ödül Töreni
banner400

İl Milli Eğitim Müdürlüğüce Gümüşhane Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Değerler Eğitimi Kısa Film Yarışması” ödül töreni düzenlendi.

Gümüşhane Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Vali Yardımcısı Ali Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan,  Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü İletişim Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sertaç Timur Demir, İletişim Fakültesi/ Gazetecilik bölümünden Doktor Öğretim Üyesi Ali Özcan kamu kurum ve okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Zihinlerin şekillenmesine aile ve okullar kadar kültür merkezleri, sinema-tiyatro salonları oldukça etkilidir. Bu nedenle sevgi, saygı, aile, eğitim, dürüstlük, adalet vb. olmak üzere toplumsal yaşamın her alanında, bizi biz yapan “ Ulusal Değerlerimizin” yeni nesillere aktarılmasında önemli bir iletişim aracıdır. Bu aracın eğitimde fonksiyonel olarak kullanılmasını yaygınlaştırmak maksadıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilk defa Değerler Eğitim Kısa Film Yarışması düzenlenmiştir. Bugün sinema ve kitle iletişim araçlarının kullanılmasıyla yapılan iletişim nicelik olarak en üst seviyededir. Çünkü bu araçlar bazen kaç kişiye ulaşılabildiği hesaplanamıyor bile. Televizyon, sinema ve internet dünyanın en etkili tanıtım araçlarıdır. Ödülleri Gümüşhane Valiliğince karşılanan yarışmaya toplam 24 öğrenci 15 eser başvuru yaptı.  Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü İletişim Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sertaç Timur Demir, İletişim Fakültesi/ Gazetecilik bölümünden Doktor Öğretim Üyesi Ali Özcan ve yönetmen Serkan Eryılmaz jüri üyesi olarak yer aldı. Katkılarından dolayı Valiliğimize, değerli jüri üyelerine, öğrencilerimize rehberlik yaparak onları bu yarışmaya teşvik eden rehber öğretmenlerimize ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ara Güler’in  ‘Yaşam size verilmiş boş bir filmdir. Her karesini mükemmel bir biçimde doldurmaya çalışın.’ Dediği gibi her anınızın güzelliklerle ve mutluluklarla dolu olmasını diliyorum” Dedi.

Kelkit 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencilerinden Veysel Ayvazoğlu “Baba Ben Geldim” filmi ile birinci, Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şuhede Kural “Haydi Kızlar Okula” filmi ile ikinci ve Torul Şehit Tamer Özdemir Anadolu Lisesi öğrencilerinden Oğuzhan Zengin, İsmail Demirci, Yusuf Emre Aydın ve Mustafa Tonyalı “Zincir” film ile üçüncü oldular.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Yardımcı Ali Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan tarafından verildi.

Dereceye giren öğrencilerin filmlerinin izlenmesinin ardından ödül töreni fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Nisan 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:32
Öğle 12:26
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:37