Gümüşhane:
PKK Gümüşhane'de saldırı planlıyor
banner254
Son aylarda özellikle Karadeniz kırsalındaki PKK varlığı sebebiyle güvenlik güçleri dikkatlerini bu yöne çevirdi. PKK'nın Karadeniz yapılanmasının yeni eylemler için harekete geçtiği belirlendi. Terör örgütünün yeni hedefinin Gümüşhane'nin Yağmurdere Köyü Jandarma Karakolu olduğu belirlendi. Jandarma Karakolu ve diğer birimler saldırılara karşı uyarılarak, dikkatli olunması istendi. 

Belirlenen diğer bir PKK hedefi ise Trabzon’un Araklı ilçesinde bulunan Dağbaşı Jandarma Karakolu. Terör örgütünün özellikle bu lokasyonları seçmesinde "ülke gündemini değiştirmek, dikkatleri çekmek ve örgütteki moralleri yükseltmek" gibi amaçları olduğu biliniyor.


3 polisi şehit etmişti

Gümüşhane ve Trabzon Bölgesi'nden sorumlu olduğu belirlenen Zeynel adlı telsizi kullanan Cudi - Zaza kod adlı Bingöllü Mehmet Yakışır adlı teröristin Trabzon'un Maçka İlçesi'nde 19 Temmuz 2016 tarihinde 3 polisi şehit eden terörist grubunun lideri olduğu biliniyor. 4 kişilik gruba liderlik yaptığı belirlenen Mehmet Yakışır adlı teröristin Gümüşhane'nin Yağmurdere Köyü Jandarma Karakolu ile Trabzon'un Araklı İlçesi Çankaya Mahallesi'nde bulunan Dağbaşı Jandarma Karakolu'nu hedef belirlediği öğrenildi.

Güvenlik güçleri teyakkuzda


Bölgede zaman zaman telsiz konuşmaları alınan PKK'lı terörist grubun, devriye görevi yapan güvenlik güçlerine, lojmanlara, kamu servis araçlarına, HES'lere ve güvenlik güçlerine ait sivil araçlara yönelik bombalı ve yol kesme eylemi yapabileceği bilgisi tüm birimlerle paylaşıldı. İstihbarat raporları doğrultusunda bölgede tüm tedbirlerin alınması istendi. Eylem arayışında olan PKK'lı teröristlerin yakalanması için güvenlik güçleri teyakkuza geçirildi.
haber29.net

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

banner171

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan

Gümüşhane Belediyesi, hayvan bakımına çözüm...
Gümüşhane’de uzun zamandır gündemde olan Şehir Merkezi’nde hayvan bakımı konusuna Gümüşhane Belediyesi...

Haberi Oku