Gümüşhane:
Gümüşhane'de görevden uzaklaştırmalar artıyor
banner254

 FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonlar çerçevesinde  aralarında hakim, rütbeli emniyet görevlileri, maliye, milli eğitim görevlileri gibi birçok kamu görevlisi 112 kamu personeli görevden uzaklaştırıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Okay Memiş, darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'ye yönelik çalışmaların devam ettiğini belirterek, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca Şiran ve Torul ilçelerinde görevden uzaklaştırılan 2 hakimin yanı sıra 4 emniyet görevlisinin de soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderildiğini ifade etti.

 

“İnce eleyip sık dokuyoruz”

 

Amaçlarının bu yapıyı Gümüşhane'den tamamen silmek olduğunu belirten Vali Memiş, "Kamu görevlileriyle ilgili iddiaları hiç kimseye haksızlık etmemek adına delillendirerek araştırıyoruz. Manipülasyonlara açık bir ortamdayız ama ince eleyip sık dokuyoruz. Fakat küçük bir şüphe ve iddianın üzerine gidiyoruz. Neyse onu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Biz kamu kurum yetkilileri ve rektör beyden de bu çalışmayı istedik. Ancak biz bu çalışmayı kendimiz kontrol edeceğiz. Emniyet, MİT ve diğer kolluk güçlerimiz marifetiyle kontrol edeceğiz. Bizdeki bilgilerle karşılaştıracağız. İnsanlara haksızlık edilmesinin önüne geçilmesi için her türlü tedbiri almaya gayret ediyoruz." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
FETÖGümüşhane

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner277

banner219

banner278

eticaret
helikopter kiralama
deri ceket bayan
Biyografi Sitesi

Gençler yaban hayatını gözleme ve yemleme...
Gümüşhane’de gerçekleşen yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk havalardan dolayı yaban hayatındaki...

Haberi Oku