banner333

banner309

Torul’un yeni Kaymakamından ilk sıradışı uygulama: Şahsi cep telefonu numarasını paylaştı

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde yaklaşık 3 yıl sonra ilk kez atanan Kaymakam olarak görevine başlayan Ömer Sait Karakaş, göreve başladığı ilk gün kurumun sosyal medya hesabından şahsi cep telefonu numarasını paylaşarak ‘Bu meslek atanmışlık mesleği değil, adanmışlık mesleğidir’ mesajı verdi.

Torul 29.10.2019, 10:10
Torul’un yeni Kaymakamından ilk sıradışı uygulama: Şahsi cep telefonu numarasını paylaştı
banner400

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde yaklaşık 3 yıl sonra ilk kez atanan Kaymakam olarak görevine başlayan Ömer Sait Karakaş, göreve başladığı ilk gün kurumun sosyal medya hesabından şahsi cep telefonu numarasını paylaşarak ‘Bu meslek atanmışlık mesleği değil, adanmışlık mesleğidir’ mesajı verdi.

Torul ilçesinin yeni Kaymakamı Karakaş, göreve başlamasının ardından Kaymakamlığın sosyal medya hesabından anlamlı bir mesaj yayımladı.

“Siz değerli Torullu hemşehrilerime hizmet etmekten onur duyacağım”

“İpek yolunun kadim şehri Gümüşhane’nin en güzel ilçesi olan Torul, yiğit ve fedakar insanların ilçesi, havası sert insanı mert olan ülkemizin en güzel ilçelerinden biri olan Torul ilçemize Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atanmış bulunmaktayız” diyerek mesajına başlayan Karakaş, “Ancak şunu belirtmek gerekir ki; ‘Bu meslek atanmışlık mesleği değil, adanmışlık mesleğidir’ 27 Ekim 2019 tarihi itibariyle ilçemizdeki görevimize başlamış bulunmaktayız. Siz değerli Torullu hemşehrilerime hizmet etmekten onur duyacağım ve bana tevdi edilen ağır sorumluluğun farkındayım” dedi.

“Sahada olan, koşan, koşturan, terleyen, terleten olacağız”

Yönetim anlayışının istişareye açık, ortak akla önem veren, ortak heyecanları olan ve yeni yönetimin ruhuna uygun bir çalışma temposu olacağını kaydeden Karakaş, “Sahada olan, koşan, koşturan, terleyen, terleten olacağız. Yeni yönetimin kodu da ruhu da bu. Bu ruha hâkim olamayanın da ayakta durması mümkün değil. Bütün kamu idarecileri olarak hep beraber koşacağız, koşturacağız. Terleyeceğiz, terlettireceğiz ve 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' felsefesi temel düsturumuz olacak. Yeni bir sayfa açarak ileriye hep beraber yürüyeceğiz” diye konuştu.

“Ben ve ailem, gönül kapılarınızı çalmaya geldik”

Görev süresi içerisinde başta Vali, Milletvekilleri, ilçe Belediye Başkanı, il ve ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, İl Genel Meclis Üyeleri, Muhtarlar, siyasi partiler, üniversite, sivil toplum kuruluşları, Torullu esnaflar ve bütün Torullu dostlarıyla ortak akılla ‘hepimiz bir diğerinin bilgisinden ve imkânlarından yararlanarak’ Torul ilçesine nasıl katkıda bulunacaklarının çabası içerisinde olacaklarını dile getiren Karakaş, “Benden önce Torul İlçemize hizmet eden, katkı sağlayan tüm Mülki İdare Amiri Meslektaşlarımıza can-ı gönülden teşekkür ederim. Hizmetlerimizi yürütürken; kahraman şehitlerimizin emanetleri, gazilerimiz, çocuklarımız, yaşlılarımız bizim önceliğimiz olacaktır. Elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince hep yanlarında olacağımızın bilinmesini isterim. Beraber görev yapacağımız bütün arkadaşlarımızın da buna uygun davranacaklarından asla şüphem yoktur. Ben ve ailem, gönül kapılarınızı çalmaya geldik. Dertlerinizle dertlenmeye, mümkün olduğunca çare olmaya geldik. Yetimlerimizin, öksüzlerimizin başlarını okşamaya geldik. Sesimize kulak vereceğinizden, gönül kapılarınızı sonuna kadar açacağınızdan asla şüphemiz yoktur. Bu ilçede, aç ve açıkta kalan, evsiz-barksız, çaresiz, hasta, ilacını alamayan, velhasıl bizlerin yardımına muhtaç her kim varsa ve bizler bunlardan habersiz ve gamsız bir şekilde günümüzü geçiriyor isek, bunun vebali ve günahı, herkesten önce benimdir; hizmet ettiği ümmetin en ağır mesuliyetini omuzlarında taşıyan idareci olarak, Cumhurbaşkanımız ve Devletimizin ilçedeki temsilcisi olarak siz değerli hemşehrilerimle cep telefonu numaramı paylaşıyorum. Sevgi, merhamet ve adalet rehberimiz olsun. Rabbim, bizi mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Karakaş’ın paylaştığı cep telefonu numarası: 0535 543 4271

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49