banner333

banner309

ÜNİLİG Hentbol Bölgesel Ligi Üniversitemizde Başladı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından ÜNİLİG kapsamında düzenlenen ÜNİLİG Hentbol Bölgesel Ligi, Gümüşhane Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.

Spor 21.12.2022, 08:55
ÜNİLİG Hentbol Bölgesel Ligi Üniversitemizde Başladı
banner400

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından ÜNİLİG kapsamında düzenlenen ÜNİLİG Hentbol Bölgesel Ligi, Gümüşhane Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.

19-23 Aralık 2022 tarihleri arasında 4 üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleşecek müsabakalarda 28 kadın takımı, 35 erkek takımı olmak üzere toplam 63 takım yarışacak. ÜNİLİG Hentbol Bölgesel Ligi’nin Üniversitemiz ayağı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Salonu’nda düzenlenen bir açılış seremonisi ile başladı. Karşılaşmalarda Erkekler Hentbol Takımında Üniversitemiz Hentbol Takımı ile birlikte Giresun Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve TED Üniversitesi takımları karşılaşacak. Kadınlar Hentbol Takımında ise Gazi Üniversitesi, Giresun Üniversitesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi karşılaşacak.

Müsabakaların açılış töreni Üniversitemiz BESYO Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Takımlara başarı dileklerinde bulunan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır; “Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Hentbol müsabakaları kapsamında sizleri Gümüşhane Üniversitesi’nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. 4 gün sürecek müsabakalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır’ın konuşmasından ardından müsabakada yer alacak takımları Gümüşhane’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay ise bütün takımlara başarılar diledi. Son olarak Gümüşhane Üniversitesi’nde bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Öğr. Gör. Rıfat Nazım Saraçoğlu da gerçekleştirilecek müsabakalardan dolayı Üniversitemize teşekkür ederek tüm takımlara başarı dileklerinde bulundu.

Hentbol Takımlarını Üniversitemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek; “Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından ÜNİLİG kapsamında düzenlenen ÜNİLİG Hentbol Bölgesel Ligi karşılaşmalarının Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilmesinden ve misafir takımlarımızı Üniversitemizde konuk etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. 4 gün boyunca sürecek müsabakalarda tüm takımlarımıza başarılar diliyor, sportmence dostluk içerisinde bir karşılaşma olması temennisinde bulunuyorum” açıklamasında bulundu.

Müsabakaların ilk karşılaşması Giresun Üniversitesi Erkek Hentbol Takımı ile TED Üniversitesi Erkek Hentbol Takımı arasında başladı. Karşılaşmanın ilk maçında Giresun Üniversitesi TED Üniversitesi’ni 33-21’lik skorla yendi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ile karşılaşan Üniversitemiz rakibini 42-36’lık bir skorla yendi.

ÜNİLİG Hentbol Bölgesel Ligi’nin diğer ev sahipliklerini ise Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi yapmaktadır.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Mayıs 2024
İmsak 03:09
Güneş 04:56
Öğle 12:24
İkindi 16:19
Akşam 19:41
Yatsı 21:20