banner333

banner309

Serkan Kaya: Şehrimiz Futbolu, Gümüşhane Kelkit Hürriyetspor’da birleşmeli

Gümüşhane Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan Kaya; "Gümüşhane Futbolu Kelkit’te birleşmeli, takımın adı Gümüşhane Kelkit Hürriyetspor olmalı" dedi.

Spor 30.04.2024, 14:33
Serkan Kaya: Şehrimiz Futbolu, Gümüşhane Kelkit Hürriyetspor’da birleşmeli
banner400


TFF 3. Lig’de 2023-2024 futbol sezonu sona erdi. 29 sene sonra Gümüşhanesporumuz Bölgesel Amatör Lige düşerken, kurulduğu yıldan itibaren 65 sene sonra (2019 yılında) 3. Lige çıkmış olan temsilcimiz Kelkit Hürriyetsporumuz 3. Lig’de Gümüşhanemizi temsil etmeye devam edecek.

Gümüşhane'nin futbol sahnesinde son zamanlarda yaşanan gelişmeler, şehrimizin birlik ve beraberlik ruhunu daha da öne çıkarıyor. Özellikle Gümüşhane Spor Kulübü'nün TFF 3. Liginden BAL Ligi'ne düşmesi ve Kelkit Hürriyet Spor Kulübü'nün bu ligde kalması, ortaya çıkan tablo şehrimizin futbol sevgisi ve dayanışma duygusuyla dolu olduğunu gösteriyor. Her iki kulübümüz için yapılan son virajdaki kampanyalarda bir şeyleri gösteriyor. Ama bu birliktelik ruhu en başta yakalanmalıydı demekten de kendimizi alamıyoruz.

Futbol neden önemli derseniz, futbolun popülaritesi dünyanın her yerinde görülmektedir. Ben İstanbul’da doğup büyüdüm. Gümüşhane’ye olan aidiyetimin en büyük ve ilk parçası Gümüşhanespor’u tanımak, takip etmek ve canı gönülden sevmektir. Özetle futbol ve kulüplerimiz sadece oynadığı sahada sınırlı olan bir kurum değildir. Gurbette doğup büyüyen yeni neslin memleketine olan en kuvvetli bağlardan birisidir.

Gümüşhanespor ve Kelkit Hürriyetspor, geçmişte TFF 3. Ligde ayrı ayrı gruplarda mücadele ederken, son dönemde yaşanan gelişmelerle farklı bir durum ortaya çıktı. Gümüşhanespor’un düşüşü ve Kelkit Hürriyet Spor Kulübü'nün kalışı, şehrimizin spor camiasında derin izler bıraktı. Ancak bu durum bize bir fırsat sunuyor. Gümüşhane'nin birlik ve beraberlik ruhunu daha da pekiştirmek için harekete geçme fırsatıdır.

Bu noktada, bir Gümüşhane sevdalısı olarak, Kelkit Hürriyetspor Kulübü'nün isminin "Gümüşhane Kelkit Hürriyet Spor" olarak değiştirilmesi önerisini getiriyorum. Bu değişiklik, sadece bir takımın ismini değil, aynı zamanda şehrimizin birlik ve beraberlik vurgusunu da yansıtacaktır. Gümüşhane'nin her köşesinden gelen taraftarlar, artık aynı takımın bir parçası olacaklar ve Gümüşhane Kelkit Hürriyetspor, tüm şehrimizin takımı olacaktır.

Bu adımı atmamızın zamanı geldi. Gümüşhane'nin birlik ve beraberlik ruhunu daha da güçlendirmek için hep birlikte hareket etmeliyiz. Gümüşhane Kelkit Hürriyetspor, şehrimizin gururu olacak ve bizi bir araya getiren bir simge haline gelecektir. Şehrimizin profesyonel liglerdeki markası, temsilcisi olacaktır. Gümüşhane Tekke beldesinde bulunan ve Süper Lig ayarında olan tesislerimiz Gümüşhanemizin futbol üssü ve akademisi olmalı ve burada nice yetenekli sporcuların yetişmesine ön ayak olmalıdır.

Bu kapsamda, sporun birleştirici gücünü hissetmek için heyecanla bekliyor, yetkililerimizi istişare için göreve davet ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 27 Mayıs 2024
İmsak 02:58
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:49
Yatsı 21:32