banner333

banner309

Kaya: Gelin Gümüşhanemizi spor şehri yapalım

Gümüşhane Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan Kaya, spor kulüplerinin, başarılı sporcularının varlığıyla kadim şehir Gümüşhane’nin spor şehri yapılabileceğini söyledi.

Spor 05.12.2023, 16:12
Kaya: Gelin Gümüşhanemizi spor şehri yapalım
banner400

Sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada TFF 3.ligde 2 takımı, voleybol 1.ligde 2 takımı bulunan Gümüşhane’de bireysel spor dallarında da dünya, Avrupa, Türkiye şampiyonları çıktığını hatırlatan Kaya, bu kulüplerin, başarılı sporcuların varlığının küçük ve kadim şehir Gümüşhane adına çok önemli olduğunu söyledi.

“Kulüplerimizin, başarılı sporcularımızın varlığı, küçük ve kadim şehrimiz Gümüşhane adına çok önemlidir”

Şehrin ve gençlerin spora yönlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Kaya, “İl ve ilçelerimizin tanıtımına, gençlerimizin sosyalleşip sporla ilgilenmesine, bölge ekonomisine katkısı olan spor kulüplerimize maddi manevi destek olalım. Gümüşhane ilimizin futbolda 2 profesyonel kulübü bulunmaktadır. BAL ve Amatör kulüpler ile birlikte çok sayıda futbol kulübümüz vardır. Aynı grupta mücadele eden 2 profesyonel Voleybol kulübümüz vardır. Bireysel sporcularımızı da unutmamak gerekir. Kick Boks’ta, Bilek güreşinde, Atletizm gibi dallarda Avrupa ve Dünya şampiyonlukları elde edip, bizleri gururlandıran sporcularımızı desteklemeliyiz. Bu kulüplerimizin, başarılı sporcularımızın varlığı, küçük ve kadim şehrimiz Gümüşhane adına çok önemlidir. Şehrimizi ve gençlerimizi spora yönlendirelim” dedi.

“İstişare ile işi bilenlere saygı duyarak, istifade ederek Gümüşhane’mizi spor şehri yapalım”

Gümüşhane Üniversitesinin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) ile gerekli görüşmeler yapılarak şehrin spor branşlarına uygun bölümlerinin geliştirilmesi, destek alınması noktasında iş birlikteliklerinin yapılabileceğini vurgulayan Kaya, “İlimiz Merkez’de, Kelkit’te, Şiran’da futbol ve voleybol kulüpleri var. Köse, Kürtün ve Torul’da neden hentbol, basketbol kulüplerimiz olmasın. Gelin hep birlikte, istişare ile işi bilenlere saygı duyarak, istifade ederek Gümüşhane’mizi spor şehri yapalım” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53