banner333

banner309

Gümüşhane'de çocuk atletizmi devri başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ortak projesi Gümüşhane’de atletizmin alt yapısını oluşturmak için start verildi.

Spor 17.01.2017, 17:55
Gümüşhane'de çocuk atletizmi devri başladı.
banner400

Gümüşhane'de çocuk atletizmini geliştirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği proje ile Gümüşhane’de atletizmin alt yapısını oluşturmak için start verildi.

Proje kapsamında Yusuf Çiftçioğlu İlkokulu proje okulu seçilirken, Uluslararası Atletizm Federasyonları birliği tarafından seminer alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörlerinden Hülya Bakır ve Arif Demir projede gönüllü olarak çalışmaya başladı.

İlkokul 4.sınıf öğrencilerini kapsayan proje kapsamında toplamda 136 öğrenci etkinliğe katılırken, etkinlik okul beden eğitimi ders saatlerinde okul bahçesinde veya Aydın Doğan Spor tesislerinde yapılıyor.

Proje malzemeleri çocukların yaşlarına uygun olarak Atletizm Federasyonu tarafından gönderilirken, projeye katılan çocuklara Atletizm Federasyonu tarafından Çocuklar KIDS Athletics sertifikası verilecek.

Projenin amacının yarınların teminatı olan çocuklara spor kültürünü aşılamak, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlayarak sporun ve atletizmin alt yapısını oluşturmak olduğunu ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, “Pilot uygulama Yusuf Çiftçioğlu İlkokulunda başlamış olup çalışmalar yaklaşık 2 aydır aralıksız devam ediyor. İlerleyen aşamada periyodlar halinde ilimizde diğer okullarımızın da bu projeye dahil edilecek. Sporcu ve antrenörlere çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Mayıs 2024
İmsak 03:02
Güneş 04:51
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:47
Yatsı 21:28