banner333

banner309

Musa Küçük Basınla İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Siyaset 25.07.2023, 09:04 25.07.2023, 09:06
Musa Küçük Basınla İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
banner400

Tarihi Süleymaniye Mahallesindeki Uygulama Oteli bahçesinde düzenlenen programa MHP İl Başkanı Mete Kaya, Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü ve kentte görev yapan gazeteciler katıldı.

“3 ayda bir bu toplantıları yapacağız”

Gazeteciliğin hakkıyla yapıldığında çok kutsal bir meslek olduğunu ifade eden Küçük, “Tabii ki her meslekte olduğu gibi istismar edenler var ama gazeteciler çok büyük bir kamu görevini yerine getiriyor. Allah başarılı gazetecilik yapmayı nasip etsin diyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Gümüşhane’de seçimlere girdiğimizde bizim farkımız olacak, seçimlerden sonra da bu farkı göreceksiniz diyorduk. Bunun önemli bir ayağı da siz gazetecilere olan hukukumuz olacak. Hem doğru bilgi edindirme hem kamuoyunun bilinçlendirilmesi hem de bizim çalışmalarımızla, faaliyetlerimizle ilgili mutat bir şekilde bu programlarla sizinle paylaşacağız. Biz bunu 3 ayda bir yapmayı düşünüyoruz. Hem kendimizi çek etmiş olacağız hem de durum değerlendirmesi yaparız” dedi.

“Gümüşhane’ye hizmet yolunda inşallah bu 5 yılı beraber, omuz omuza değerlendiririz”

Gümüşhane’de bugüne taş üstüne taş koyan herkese teşekkür eden Küçük, “Bizde gücümüzün farkındayız. Neler yapacağımızı, neler yapmayacağımızı biliyoruz. Beraber, omuz omuza, Gümüşhane’ye hizmet yolunda inşallah bu 5 yılı değerlendiririz. Bu işlerin hepsi el birliğiyle oluyor” diye konuştu.

“Milletvekilliği sadece cenazede, düğünde, caddede, sokakta gezmek değil. Burası hizmet bekliyor”

Seçimlerden sonra hiç durmadıklarını, sürekli çalıştıklarını ve sürekli hareket halinde olduklarını anlatan Küçük, “Elimizden geldiğince vatandaşımızın içinde olmaya çalışıyoruz. Orada sorunlarını dinliyoruz, notlarını alıyoruz. Köyle ilgili oluyor, mahalleyle ilgili oluyor, esnafla ilgili oluyor. Hemen aldığımız notlara geri dönüş yapacağız. Yani yoğun bir tempoyla çalışacağız. Buradayız, farklı olduğumuzu göstereceğiz. Bunu burada yaparken Ankara ayağını da unutmayacağız. İkisi bir arada gidecek. Milletvekilliği sadece cenazede, düğünde, caddede, sokakta gezmek değil. Burası hizmet bekliyor” diye konuştu.

“Celalettin beyle uyumlu bir şekilde birbirimize destek olacağız”

4 dönemdir MYK üyesi olmasından dolayı Ankara'da güçlü bağları olduğunu ve bu konuda kendisine güvendiğini dile getiren Küçük, “Bu işleri göstermelik yapmayacağız. Gerçekten Gümüşhane meselesiyle ilgili muhatap kimse bizzat ona gideceğiz, onları harekete geçireceğiz. Bazı ana başlıklar da belirledik. Burada Celalettin beyle uyumlu bir şekilde birbirimize destek olacağız. Gümüşhane'nin ana meselelerinde aramızda konuştuk. Bu meselelerde de birbirimize destek olacağız, gerekirse beraber takip edeceğiz.  Ankara ayağını ihmal etmeyeceğiz. Güçlü bir şekilde Gümüşhane’ye hizmete dönüşmesi noktasında var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“Yerel seçimlere hazırlık başladı”

Parti olarak yerel seçimler öncesi Ağustos ayında ilçe kongreleri gerçekleştireceklerini belirten Milletvekili Küçük, “Önümüzde bir yerel seçim var. Biz kongrelerle yerel seçimleri aynı anda geçireceğiz. Ağustosun sonunda ilçe kongrelerimiz başlıyor. Bununla birlikte yerel seçimlere hazırlık başladı. Dün genel başkanımızın talimatıyla Diyar Diyar Anadolu programları başlıyor. Yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinin başta Gümüşhane olmak üzere bütün Türkiye'de inşallah başarıyla çıkması mücadele edeceğiz” dedi.

“İstişareden yoksun bir yönetim anlayışı devamlı Gümüşhane’de hakim oldu”

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü ise Gümüşhane'nin en büyük eksiklerinden bir tanesinin istişare olduğunu savunarak, “İstişare sünnettir ama istişareden yoksun bir yönetim anlayışı devamlı Gümüşhane’de hakim oldu. Bunu kırarsanız ortak akıl çıkacaktır ortaya. Memleket için aldığınız fikirleri yoğurduğunuz zaman bir şey çıkacaktır mutlaka. Onu biz çok önemsiyoruz. Sizden önceki temsilcilerimize de belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize söyledik. Dönem dönem başladı bitti. Umarım bunu siz devamlı hale getirirsiniz. Bir şey yapacaksak el birliğiyle yapmamız lazım. Gümüşhane birçok şeyden yoksun kalmış bir il. Bunları el birliğiyle yani basın, siz yöneticilerimiz, vekillerimiz, temsilcilerimiz el ele verdiğimiz zaman inanıyorum ki bundan üstesinden çok rahatlıkla gelebiliriz. Celalettin beyle de istişare halinde olmanız, ortak mesele Gümüşhane olduğu zaman zaten aynı ittifakın içindesiniz ama parti gözetmeksizin ortak payda Gümüşhane ise ortak hareket etme konusunda istişare edip karar almanız da bizim için çok kıymetli. Bu yüzden bu programların devamını gerçekten istiyoruz, arzuluyoruz. Gümüşhane için de çok önemli buluyoruz” ifadelerini kullandı.

Küçük ve Kaya daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Temmuz 2024
İmsak 03:06
Güneş 04:58
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:59
Yatsı 21:42