banner333

banner309

Şiran’da Muhtarlar Bir Araya Gelerek Valiliğe Müracaat Etti

Şiran ilçesinde 7 köyün muhtarı bir araya gelerek ilçemizde hizmete sunulacak Kırıntı Köyü göletlinden içme suyu talebinde bulundular.

Şiran 21.03.2023, 12:12
Şiran’da Muhtarlar Bir Araya Gelerek Valiliğe Müracaat Etti
banner400

Şiran Kırıntı Göletlinden köylerine içme suyu almak isteyen muhtarlar Sayın Valimiz Kamuran Taşbilek'i ziyaret ederek mağduriyetlerini dile getirip konu hakkında bilgi aldılar.

Bahçeli Köyü Muhtarı Mustafa Cansız, Belen Köyü Muhtarı Taner Tümer, Selimiye Köyü Muhtarı Necmi Celepci, Çal Köyü Muhtarı Yücel Han Yıldırım, Paşapinarı köyü Muhtarı Nurettin Yıldız, Aksaray Köyü Muhtarı Sebahattin Tosun ve Sadık Köyü Muhtarı Yahya Sevindik köylerinde yaşanan içme suyu sorunu için Gümüşhane valisi Kamuran Taşbilek’le Valilik Makamında görüştüler.

Muhtarların yaptığı ortak açıklamada; “Küresel ısınmadan dolayı kaynak sularının çok azaldı, büyük oranda su sıkıntısı yaşıyoruz. Bu sıkıntımızı sayın valimize ilettik. Sayın valimiz bizlere Kırıntı Köyü göletti çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirtti. DSİ tarafından gölette bulunan suyun son analiz ve numunelerin tahlil yaptığını söyledi. Ayrıca gölet bünyesinde bulunan su arıtma ve dağıtıma inşaatının yapıldıktan sonra Şiran’ın 22 köyünün su sorunu çözüleceğini dile getirdi. “ denildi.

Kaynak: Şiran Gündem Gazetesi
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 29 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33